22.08.2020 3 minuty čtení

Šílené bezpečnostní návyky ředitele, který letos strávil na cestách 75 % času. Má to smysl?

O tom, že koronavirus donutil mnohé z nás více dbát na svou hygienu není třeba jakkoli diskutovat. Někteří však tuto disciplínu povýšili na neuvěřitelnou úroveň.

Fin Mika Manninen je CEO a zakladatel potravinářské firmy Hälsa Foods, která vyrábí bezlaktózové jogurty. O svou firmu se stará velmi důkladně a aby mohl dohlížet na veškeré výrobní procesy, dodavatelský řetězec a obchodní partnerství, tráví většinu svého času na cestách. Přesněji 75 procent svého času. Jen za letošní rok už podnikl 33 letů a v hotelích po Spojených státech i Evropě strávil neskutečných 160 dní. 

Manninen tak dnes žije úplně jiný život, něž drtivá většina lidí, kteří kvůli koronaviru tráví většinu svého času doma. Není to však překvapivé, mnoho ředitelů a majitelů firem si i přes nepříznivou situaci musí nasadit masku a "vyrazit do boje".

Asi si říkáte, že při takovém cestovatelském zápřahu člověk nemá šanci se nákaze koronavirem vyhnout. Jenže Manninen to díky svým dřívějším zvykům zvládá.

"Už před deseti lety jsem začal mnohem více dbát na svou hygienu, protože kvůli pravidelným cestám jsem byl neustále nemocný. Měl jsem chřipku snad pětkrát ročně," svěřil se podnikatel.

A jak tedy vypadají jeho ochranná opatření?

 • Jakmile vejde do svého hotelového pokoje, okamžitě ubrouskem dezinfikuje veškerá místa potenciálně nesoucí nákazu - kliky od dveří, vypínače, televizní ovladač, telefon nebo třeba sprchovou hlavici, do které údajně při svých 190 centimetrech neustále vráží hlavou.
 • Pokud na hotelu tráví více než jednu noc, nechává si pokoj uklidit pouze jednou za čtyři dny. S pokojskou si tak pouze před dveřmi vyměňuje ručníky.
 • Na letišti Manninen používá několik vrstev ochranných rukavic. Pokaždé, když se něčeho dotkne - na check-inu, eskalátorů, dotykové obrazovky - sundá jednu vrstvu rukavic. 
 • Stejně tak se na letišti snaží držet co nejdál od ostatních lidí. Pokud to jde, sedí někde v koutě.
 • Na letišti si zásadně nic nekupuje. Pokud však nemáte takovou vůli, máte cokoli co si koupíte okamžitě dezinfikovat ubrouskem.
 • Nikdy nepoužívá elektronickou letenku, kterou si všichni skenují na stejném místě a tím pomáhají přenosu viru. Manninen preferuje klasickou papírovou letenku.
 • Nikdy nepoužívá toaletu v letadle, snaží se vždy najít co nejméně obsazenou toaletu přímo na letišti.
 • Každé 4 hodiny si vyměňuje masku. Má jich několik v zásobě.
 • Přímo v letadle před usednutím na místo vše důkladně dezinfikuje ubrousky - bezpečnostní pásy, opěrátko, madla i horní světla a větráky.
 • Při létání nosí zásadně roláky, aby možné nákaze vystavil co nejmenší část své pokožky.
 • Pokud si půjčuje auto, stráví před jízdou deset minut dezinfekcí. Jakmile auto opustí, nasadí si rukavice, a když se vrací, rukavice si opět sundá, aby do auta nezanesl žádné viry.

A když se mu náhodou podaří dostat se domů? Se ženou se neobjímá a snaží se trávit svůj čas v jiné části domu...

Inspirujete se?

#koronavirus #hygiena #cestovani #letani

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.