21.08.2020 2 minuty čtení

Matka služby Dáme jídlo nahradí v indexu DAX fintech Wirecard

Berlínská společnost Delivery Hero – mateřská společnost české rozvozové služby Dáme jídlo – se v pondělí po ukončení obchodování stane součástí německého akciového indexu DAX.

Delivery Hero v indexu Dax nahradí německou fintechovou společnost Wirecard, která ztratila miliardy eur a dostala se do insolvence.

Delivery Hero emitovala své akcie na Frankfurtské burze v červnu roku 2017. O tři měsíce později byla zařazena do indexu SDAX. O rok později pak do indexu MDAX. Nyní se posouvá přímo do hlavního indexu DAX.

Více na: https://www.fintag.cz/2020/08/21/matka-sluzby-dame-jidlo-nahradi-v-indexu-dax-fintech-wirecard/

„Delivery Hero vykázala silné finanční výsledky za letošní druhé čtvrtletí, což dokazuje, že naše strategická rozhodnutí jsou správná. Zařazení do indexu DAX je toho potvrzením. Stejně jako toho, že kapitálový trh věří v námi poskytovanou službu i firmu,“ uvedl generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Delivery Hero Niklas Östberg.

Za druhé čtvrtletí roku 2020 společnost Delivery Hero vykázala nárůst objednávek o 95 procent. Zároveň překonala svůj rekord v počtu doručených objednávek. Za měsíc jich vyřídila 100 milionů. Což odpovídá cíli firmy vyřídit za celý letošní rok miliardu objednávek. Což by se jí i vzhledem ke krizi covid-19, která prudce zvedla internetové prodeje, mělo podařit. Loni společnost Delivery Hero zaznamenala příjmy ve výši 1,46 miliardy eur, letos je odhaduje na 2,6 mld. až 2,8 mld. eur.

#deliveryhero #dax #investice #akcie #damejidlo

 

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.