Investoři jsou nekompromisní, akcie Ajaxu Amsterdam poslali po prohře o pětinu níž

Doposud znal v tomto ročníků jen opačný směr. Nizozemský fotbalový klub Ajax Amsterdam se díky překvapivým postupům v Lize Mistrů těšil nebývalé přízni investorů a rostoucí ceně akcií. Až do včerejšího večera.

Fotbal umí být krásný i krutý zároveň, o tom se ve včerejším semifinálovém duelu Ligy Mistrů přesvědčili fanoušci na vlastní oči.

Ajax Amsterdam si do domácího utkání přivezl komfortní výhru 1:0 ze stadionu Tottenham Hotspur a když navíc už do poločasu odvetného utkání vedl 2:0, domácí příznivci neskrývali svou radost a už pomalu rezervovali vstupenky na finálové utkání s Liverpoolem. Jenže míč je kulatý a hráči londýnského klubu dali rychle po přestávce dvě branky, aby nakonec v nastaveném čase rozhodli třetí brankou o svém postupu do finále.

Jako první v tu chvíli člověka napadne, že se jedná o velkou sportovní tragédii, protože ztratit takto nadějný výsledek bude trápit klub i jeho příznivce ještě hodně dlouho. Po letním očekávaném výprodeji mladých hvězd se navíc podobná šance nedá v nejbližší době očekávat.

Následně si člověk uvědomí, že tím klub z nizozemského hlavního města přišel o prémii ve výši 15 milionů eur za postup do finálového utkání.

No a nakonec se podívá na graf znázorňující cenu akcií…

Akcie nizozemského klubu se propadly o pětinu.

Investoři jednoduše nemají prohry rádi, o čemž už se nedávno přesvědčil například italský Juventus, který vypadl ve čtvrtfinále právě s Ajaxem. Jeho akcie dopadly ještě o něco hůř, když se propadly o celou jednu čtvrtinu, což při přepočtu na peníze vychází na nějakých 300 milionů eur. Ajax oproti tomu ještě dopadl celkem dobře, nešťastná prohra ho stála „jen“ 80 milionů.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 11 476.

Zaregistrovat se