19.08.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 20.08.2020: Apple válí, výprodej zlata a jak chráníte portfolio proti volbám?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Už jen něco málo přes 2 měsíce nás dělí od amerických prezidentských voleb. Troufl bych si říci, že do té doby Trump nedopustí, aby se na Wall Street začaly směrem na jih dít psí kusy. Ale co pak? A co když prohraje? Úspěšný den přeje Tomáš.
 

Myšlenka pro dnešní den:
Hledáte skvělý a smysluplný životní cíl? A co finanční nezávislost?
 

BURZA
 

 Zlato -3.31 % (1,946.40 USD) 

 S&P 500 -0.44 % (3,374.85)

 Ropa +0.02 % (42.90 USD)

 PX -0.75 % (897.45)

Target (TGT) +12.67 % (154.25 USD)
Týden ve znamení výsledků amerického maloobchodu včera pokračoval dalším Q2 úspěchem v podání Targetu, který zaznamenal robustní nárůst digitálních prodejů.
 

CureVac (CVAC) -13.39 % (56.90 USD)
Biotech společnost po svém pátečním IPO, při němž vzrostla o 249 %, a další pondělní rally zažívá mírný výprodej a výběr zisků. Vedle EV ideální segment pro letošní IPO. 🤑
 

GRAF DNE

Globální tržní kapitalizace akciových trhů dosáhla na nové historické maximum: 89,7 bilionu dolarů. A jedeme dál! 🙃

SLOVA DNE

„Rychlost, s jakou se tuzemské hospodářství vyrovná s dopady vládních kroků proti šíření koronaviru, bude záviset na tom, zda a jak vláda uvolní opatření, která svazují podnikání.“ - Vladimír Dlouhý, Hospodářská komora

Hospodářská komora vyzývá vládu, aby do konce roku udělala víc pro pomoc podnikatelům, které opatření proti koronaviru citelně poškodily a dostaly jejich byznys do úzkých. Navrhují např. snížit spotřební daň na naftu či úlevy z poplatků spojených s DPH.

ČÍSLO DNE

87 %

Letiště Václava Havla letos díky pandemii zažilo nezvykle klidný červenec. Odbavilo pouhých 250 000 cestujících, tedy o 87 % méně než loni. Vládní kampaň asi fakt zabrala a všichni dovolenkovali doma. Hodně štěstí cestovkám, budou ho potřebovat...
 
BLESKOVĚ

▶ Karanténa nebude při podzimních senátních a krajských volbách pro voliče s COVID-19 problém. PS včera schválila zákon opozice, který jim toto právo nově dává. Díky!

Pražská burza si včera připsala již šestý minusový den v řadě. Index PX klesl o dalších 0,75 % a spadl pod 900 bodů. Od minulého čtvrtku ztratil 3,45 % ze své hodnoty.

Čína zahájila budování své doposud největší zóny volného obchodu na ostrově Hainan. Cílem je vytvořit konkurenci Singapuru či Hongkongu. Budování bude trvat 15 let.

▶ Nízké zásoby mědi způsobily na londýnské burze růst ceny na nejvyšší hodnotu za více než dva roky. Těžaři díky pandemii snížili produkci, avšak poprávka se poměrně rychle zotavila. Růst probíhá i na americké komoditní burze COMEX.

 Citibank řeší bizarní problém. Banka omylem odeslala hedgeovému fondu Brigade Capital Management 175 milionů dolarů. O jejich navrácení s tím, že šlo o "provozní chybu" nyní žádá až u soudu, jelikož fond doposud peníze odmítá vrátit.
 
FOTO DNE

Google Maps obdržely detailnější facelift. Nový design umožňuje na první pohled lépe vidět topografii a prý nás čekají i detailnější města. Dostane ho všech 220 zemí a teritorií, jež aktuálně mapy od Google podporují. ČR už nový barevnější kabát taky má. 🌍

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky