Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 11 554.

Zaregistrovat se

Investiční rada Warrena Buffetta, které by se měli držet všichni investoři

Miliony investorů po celém světě neustále hledají tu tajnou formuli, která by je dovedla k bezchybným investicím a miliardovým majetkům. Warren Buffett ji má a je velmi jednoduchá.

Měli bychom být opravdu vděční, že žijeme v době Warrena Buffetta a máme jedinečnou možnost naslouchat jeho životním i investičním radám. Legendární investor se naštěstí nikdy nestranil médií a vždy ochotně a trpělivě popisoval své myšlenkové pochody.

Ačkoli jsou jeho zkušenosti více než ověřeny miliardovým majetkem a pozicí jednoho z nejbohatších mužů světa, ambiciózní investoři mají občas problém mu naslouchat. Proč? Protože jeho investiční strategie je postavená na trpělivosti, skromnosti a pokoře.

V dnešní extrémně rychlé době se nepěstuje ani trpělivost, ani skromnost a bohužel často ani na pokoru místo nezbývá. Miliony začínajících investorů vstupují na burzu s tím, že během krátké chvíle vydělají miliony dolarů, koupí si luxusní automobil a všem na sociálních sítích ukáží, že právě oni jsou nejlepší a že na to mají.

Nepřekvapí proto, že i přes jednoduchost Buffettova tajemství investičního úspěchu, se najde jen velmi málo těch, kteří by si tento návod vzali opravdu k srdci. Budete mezi ně patřit? Snad ano, návod majitele Berkshire Hathaway zní takto:

.

„Jediné, co musíte udělat, je nakoupit akcie firem z různých segmentů amerického trhu a pak přestat číst noviny a poslouchat lidi jako jsem já.“

.

Buffett k tomu zároveň dodává, že je potřeba zůstat se svými investicemi doslova nehybný a neskákat po každé příležitosti, která se objeví. Protože neustálý pohyb podle slavného investora není součástí úspěšného investování.

Proto devětaosmdesátiletý investor často opakuje, že jeho firma Berkshire Hathaway například nikdy neinvestovala v rámci IPO, protože trh, který je zrovna plný emocí, zvířecích instinktů a nadsazených cen, není právě nejrozumnějším místem, kam se se svými penězi vydat.

Jste připraveni vložit své peníze do několika vybraných firem a pak na několik let zavřít oči a věřit? Pokud ano, může to být vaše cesta mezi investiční legendy.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Vsimnete si, kdo nejvice pred kryptomenami varuje.... Lide, kteri maji na soucasnem financnim systemu nejvetsi zajem. Vubec bych se nedivil, kdyby se casem ukazalo, ze ac proti kryptu broji, patri k nejvetsim investorum do digitalniho zlata wink

    0
  • Hned mne napadl tento citát: „Rozdíl mezi úspěšnými lidmi a velmi úspěšnými lidmi spočívá v tom, že velmi úspěšní lidé říkají skoro na všechno NE.“ Warren Buffett

    2
  • Easy business thumbsup

    0

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 11 554.

Zaregistrovat se