08.05.2019 2 minuty čtení

Z kryptoměnové burzy Binance byly ukradeny Bitcoiny v hodnotě přes 40 milionů dolarů

Jedna z největších kryptoměnových burz na světě byla napadena hackery, kteří si díky velmi dobře sehranému triku přišli na 7 tisíc Bitcoinů.

Bitcoin se letos pomalu vzpamatovával z těžkého roku 2018, kdy se jeho hodnota propadla ze závratných 20 tisíc dolarů až na 3 tisíce dolarů na konci roku. V posledních dnech dokonce po více než šesti měsících atakuje hranici 6 tisíc dolarů, aby tak dosáhl téměř 100% růstu jen za letošní rok.

Přesto tento týden dostal hned dvě silné rány, které mohou otřást už tak křehkou důvěrou investorů. A netýká se to jen Bitcoinu, ale celého kryptoměnového trhu.

Nejdříve Warren Buffett na tradičním výročním setkání akcionářů Berkshire Hathaway řekl přítomným novinářům, že Bitcoin má stejnou hodnotu, jako mušle ležící na dně moře, tedy v podstatě žádnou. Věštec z Omahy je dlouhodobým kritikem Bitcoinu a kryptoměn všeobecně, takže jeho slova příliš nepřekvapí a nedalo se očekávat, že by výrazně zahýbala trhem, roli však mohou hrát u nerozhodnutých investorům, kteří se s kryptoměnami teprve seznamují.

Loupež na Binance

Druhá rána však může být závažnější. Jedna z největších kryptoměnových burz světa Binance totiž oznámila, že hackeři jejím uživatelům ukradli při koordinovaném útoku kolem 7 tisíc Bitcoinů v odhadované tržní ceně kolem 40 milionů dolarů.

„Hackeři byli velmi trpěliví a počkali si na správný moment, kdy spustili dobře koordinovanou akci z několika na první pohled na sobě nezávislých účtů. Celá transakce byla zorganizována tak, aby obešla naše zabezpečení. Jakmile náš systém tuto aktivitu rozpoznal, okamžitě došlo k zablokování jakýchkoli dalších převodů,“ stojí v oficiálním prohlášení Binance.

Výběry a vklady budou nyní na dobu neurčitou pozastaveny, obchodování je však možné provádět i nadále. Podle Binance může být ještě několik účtů v moci hackerů. Burza zároveň dodala, že všichni poškození uživatelé budou odškodnění v plné výši.

Zda bude mít tento incident negativní vliv na současný býčí trend na trhu kryptoměn se ukáže v následujících dnech.

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.