18.08.2020 2 minuty čtení

Co je důležité při řízení firmy?

To, že vám firma nějakým způsobem funguje, neznamená, že by nemohla i fungovat lépe.

Důležité je koukat na firmu z nadhledu. Dívám se na ni jako na dům. Každý dům, aby dobře fungoval musí mít základy - hodnoty a kulturu. Také musí mít obvodové zdivo. Stěny reprezentují lidé, bez kterých nejde dělat business, dále procesy, díky kterým organizujeme lidi k dosažení výsledků, finance, které nám musí přinášet zisky a v neposlední řadě musíme něco prodávat.

Stalo se nám, že jsem měl pár let za sebou ve firmě malé zisky. I přesto, že nám obrat rostl. Začali jsme hledat problém. Zjistili jsme, že vůbec neřídíme obchod a že se změnil trh a my na tu změnu vůbec nereagovali

I když nám to několik let šlo, tak jsme zjistili, že musíme jinak hodnotit lidi a pracovat s jejich motivací. Dokonce se nás lidé ptali, co je naším smyslem, co nabízíme? Ukázalo se, že to neví ani naši lidé. 

Měli jsme dvě možnosti. Buď pokračovat v tom, jak jsme to dělali a téměř nevydělávat, anebo to celé otočit. Začali jsme pracovat na vizi, strategii a plánování. Pracovali jsme na tom 2 - 3 roky. Byla to obrovská zkušenost. Nakonec se nám podařilo z 0,5% zisku dosáhnout na 9%, což byl v té době dvojnásob průměru v tomto odvětví. Třeba najdete z mojí zkušenosti inspiraci i pro sebe.

Pokud jste majitel firmy a cítíte, že by se dalo něco ve firmě změnit, připojte se k dalším majitelům na online workshopu https://www.kazdyprodava.cz/jak-ridit-firmu/

Celý rozhovor naleznete na: https://www.kazdyprodava.cz/libor/

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.