Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
30.04.2021 6 minut čtení

Kolik peněz je pro vás "dost"? Tenhle myšlenkový experiment vám dá přesně číslo, s kterým budete spokojeni

Konstantní honění se za stále větším a větším jměním z vás udělá možná bohatého, ale rozhodně deprimovaného člověka. Nikdy totiž z toho běžícího pásu neseskočíte. Přitom to s trochou snahy jde, aniž by vás to zanechalo nespokojenými.

Když si jakožto člověk, který má například průměrnou mzdu, přečtete příběhy boháčů, kteří ročně vydělají desetinásobek vašich příjmů a stejně si stěžují, že mají problém vyžít, je to bizár. Jde o trochu extrémní příklad, ale tihle od reality odtržení boháči nejsou zdaleka jedinými, kdo se chytl do pasti, v níž se vyšší příjmy automaticky rovnají vyšším výdajům, takže pocit nespokojenosti zůstává navždy jejich přítelem.

Je to, jako byste běželi donekonečna na běžícím páse. Jak z něj konečně seskočit? Klíčem je přestat se jednak…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +139
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Tolik lajků a žádný komentář? Takový článek (a reakci ne něj) jsem tu ještě neviděl! Ale k věci:

  s autorem článku naprosto souhlasím, že je třeba mít nějaký strop či ještě lépe nějaký cíl. Cíle je přeci možné dosáhnout jen tehdy, když existuje! Honit se za penězi "jen tak" smysl moc nedává. Ale:

  asi bych rozlišil výdaje na běžnou spotřebu a výdaje na bydlení - resp. jeho pořízení. Mít vlastní střechu nad hlavou je velmi důležité, bohužel dnes i velmi drahé a čím dál míň dosažitelné. Např. u mne tato snaha stála za prvopočátkem zájmu o investování a tím vytváření dalšího příjmu. Jenže ceny nemovitostí rostou už přes dekádu rychleji než moje příjmy, což mne (a jistě nejen mne) nutí stávat se otrokem peněz - resp. jejich vydělávání. Problém pořízení vlastního bydlení tak vlastně člověka tlačí do dalšího krysího závodu, který je přitom těžké vyhrát. Navíc se obávám, že bude hůř. Superpomalé povolování nových staveb s následnou nedostatečnou výstavbou, dlouhodobě extrémně levné peníze i oprávněný strach lidí ze znehodnocení úspor nejspíš dál poženou ceny nemovitostí do ještě závratnějších výšin.

  Bydlení je základní životní potřeba. Její uspokojování zdražuje v ČR každoročně cca o 10 - 12%. Vítejte v novém krysím závodě!

  +11
  • @Dalibor007 To proto, že je to už starší článek z dob, kdy jsem pod texty měl komentáře jen výjimečně a lidé spíš jen četli. A teď jsem ho mírně aktualizoval a posunul do současnosti pro uživatele čtenáře, kteří jej ještě neviděli. 😉

   +3
  • @tomasdurcak Jj, doba se mění. Někdy k lepšímu (aktivnější přístup čtenářů Warenga), někdy bohužel k horšímu (permanentně se zhoršující dostupnost bydlení).

   0
  • Čeká nás to, co je na západě realita. Většina populace tam bydlí v nájmech.

   0
  • @patrikVidrmert Čeká nás to, že většina hmotných statků bude koncentrována do rukou bohaté minority, naopak nemajetná majorita bude nucena žít v nájmech - tj. půjčovat si bydlení - a kvůli zvýšeným nákladům na pokrytí základních životních potřeb nebude mít v podstatě šanci z tohoto bludného kruhu vybřednout. Neradostná budoucnost!

   0
Doporučené příspěvky
7 minut
8 minut
7 minut
9 minut
9 minut
8 minut
6 minut
7 minut
7 minut
7 minut
6 minut
6 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
7 minut
8 minut
7 minut
9 minut
9 minut
8 minut
6 minut
7 minut
7 minut
7 minut
6 minut
6 minut