17.08.2020 3 minuty čtení

5 nejlépe hodnocených akcií, které podle Morgan Stanley v příštích měsících vzrostou alespoň o 20 %

Benchmarkový index S&P 500 se opět blíží k historickým maximům a Boris Lerner, stratég Morgan Stanley, říká, že výběr jednotlivých akcií začíná zásadně nabývat na důležitosti. Které akcie podle investiční banky v příštích měsících porazí trh?

Přes všechno, co se za posledních 6 měsíců stalo, je akciový trh opět na hranici rekordních maxim. Trhy se od počátečního zmatení a krátkého období výrazného pesimismu, dostaly až k výraznému zotavení a dorovnání březnových ztrát, přičemž mezi řadou investorů převládá optimismus, že oživení teprve začíná.

Jedním z velmi diskutovaných prvků oživení je fakt, že většina z nedávných zisků amerických trhů je soustředěna do relativně malého počtu akcií. Což potvrzují i slova kvantitativního stratéga Borise Lernera z nedávné zprávy Morgan Stanley: „Pouze 42 % akcií indexu S&P 500 porazilo v červenci návratnost benchmarku, což tento měsíc řadí na 9. percentil ve srovnání s měsíci v posledních 20 letech.“  Pouze v 8 procentech měsíců za posledních 20 let se stalo, že by byla disproporce mezi jednotlivými akciemi indexu S&P 500 tak výrazná.

Podíváme-li se na situaci pozitivní optikou, pak je zřejmé, že zůstává spoustě akcií prostor pro budoucí zlepšení. Současně se z trhu začíná vytrácet jedna z klíčových a neobvyklých vlastností akciového trhu roku 2020, což je vysoká korelace akcií – tendence růst i padat společně, čímž se pak snižují pozitivní dopady případné diverzifikace, jak i sám potvrzuje stratég Morgan Stanley: „Když je korelace akcií vysoká, získává investor z diverzifikace menší přínos. Období nízké korelace akcií představuje pro aktivního investora naopak mnohem zajímavější investiční příležitost.“

S klesající korelací jednotlivých akcií je mnohem důležitější výběr konkrétní investice. Morgan Stanley přitom na trhu nachází akcie, které mají nejlepší šanci pro překonání trhu jako celku. Kvantitativní firemní model, využívaný k hodnocení a analýze akcií, je schopný nalézt akcie, které mají během následujících měsíců největší potenciál růstu s přihlédnutím k rizikovosti jednotlivých akcií.  

Následující akcie mají podle Morgan Stanley během následujících měsíců potenciál růst relativně bez velkých výkyvů alespoň o 20 %.

5. Fox

Zdroj: finance.yahoo.com

Ticker: FOXA

Sektor: Komunikační služby 

Cílová cena: 31 dolarů

Prostor pro růst: 20,5 %

 

4. Schlumberger

Zdroj: finance.yahoo.com

Ticker: SLB

Sektor: Energetika

Cílová cena: 25 dolarů

Prostor pro růst: 25 %

 

3. Williams Cos. 

Zdroj: finance.yahoo.com

Ticker: WMB

Sektor: Energetika

Cílová cena: 28 dolarů

Prostor pro růst: 26,5 %

 

2. Citizens Financial Group

Zdroj: finance.yahoo.com

Ticker: CFG

Sektor: Finance 

Cílová cena: 36 dolarů

Prostor pro růst: 39 %

 

1. Exelon

Zdroj: finance.yahoo.com

Ticker: EXC

Sektor: Veřejná infrastruktura  

Cílová cena: 59 dolarů

Prostor pro růst: 55,5 %

 

#akcie #MorganStanley #investicnitipy #americkeakcie #akciovytrh #exelon #CitizensFinancialGroup #WilliamsCos #Schlumberger #Fox

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
3 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
7 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
Doporučené příspěvky
6 minut
3 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
7 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut