17.08.2020 3 minuty čtení

Největší hedgeový fond na světě se v Q2 kvůli pandemii zbavil stovek pozic, těchto 5 bylo největších

Fond Bridgewater Associates zveřejnil seznam nákupů a prodejů v rámci svého portfolia, jež za letošní 2. kvartál provedl a přiznal Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států. Ray Dalio prchal především z ETF či bankovního sektoru.

Foto: Hollis Johnson/Business Insider

Ray Dalio během letošního turbulentního druhého čtvrtletí, kdy na trzích probíhalo zotavení z pandemie koronaviru, měl poměrně napilno.

Jeho fond Bridgewater Associates, jež je největším hedgeovým fondem na světě, se zbavil celé řady svých dosavadních investic, zatímco se na druhé straně trhu do mnoha nových titulů vrhl.

Fond se během tří měsíců od začátku dubna do konce června kompletně zbavil celkem 153 svých dosavadních pozic a v dalších 177 investicích svůj podíl snížil.

Většinu uzavřených pozic tvořily ETF fondy, jež sledují státní dluhopisy, korporátní dluhy s vysokými výnosy či trhy rozvojových zemí. Dalio se rovněž zbavil akcií hned několika kanadských bank.

Firma ale na druhou stranu rovněž vydatně investovala a hodnota jejího portfolia vzrostla na 5,96 miliardy dolarů, což je zhruba o 18 % víc než v předchozím kvartále. Bridgewater provedla nákup celkem 137 nových podílů a u 68 svých již existujících pozic svůj podíl navýšila. 

Mezi největší nákupy se mimo jiné řadil investice do zlata v hodnotě téměř půl miliardy dolarů. Nešlo o samotnou komoditu, ale nákup dvou největších zlatých ETF fondů na světě: iShares Gold Trust a SPDR Gold Trust. V obou případech šlo o navýšení již existujících pozic. V obou "zlatých" ETF má aktuálně Dalio zainvestováno téměř 1,2 miliardy dolarů.

Daliovo "slavné" All Weather Portfolio, jež bylo vyvinuto tak, aby se mu dařilo jak v dobách inflace, tak deflace, si letos zatím vede slušně. Březnový propad se jej téměř netýkal, a pokud byste do něj v první letošní obchodní den investovali 100,000 $, vaše aktuální letošní zhodnocení by bylo cca 13 %, zatímco index S&P 500 letos přidal asi 4 %.

ETF jsou v případě komodit oblíbenou volbou investorů, kteří mají zájem profitovat dlouhodobě z cenových pohybů některé z nich, aniž by komoditu fyzicky museli převzít či ji někde skladovat (a zřejmě tento způsob považují i za pohodlnější, než pravidelné přesouvání své pozice na nový futures kontrakt dané komodity).

Zde je 5 největších dosavadních pozic, kterých se fond Bridgewater v druhém kvartálu zbavil:

 

1. iShares Barclays 20+ year Tresury Bond ETF (ticker: TLT)

Počet prodaných akcií: 1,69 milionu

Tržní hodnota obchodu: 279,1 milionu dolarů

2. iShares iBoxx High Yield Corporate Bond ETF (ticker HYG)

Počet prodaných akcií: 1,49 milionu

Tržní hodnota obchodu: 115,2 milionu dolarů

3. iShares JPMorgan USD Emerging Markets Bond ETF (ticker: EMB)

Počet prodaných akcií: 812 571

Tržní hodnota obchodu: 78,6 milionu dolarů

4. Royal Bank of Canada (RY)

Počet prodaných akcií: 465 072

Tržní hodnota obchodu: 28,6 milionu dolarů

5. Toronto-Dominion Bank (TD)

Počet prodaných akcií: 593 053

Tržní hodnota obchodu: 25,1 milionu dolarů

 

Celý seznam je pro zájemce k dispozici TADY.

#bridgewater #raydalio #q2 #portfolio #etf #banky #pandemie

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
3 minuty
5 minut
5 minut
6 minut
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
3 minuty
5 minut
5 minut
6 minut