07.05.2019 2 minuty čtení

David Einhorn: Muskovo sliby ohledně Tesly jsou jen kopou sra*ek

David Einhorn je Muskovým dlouholetým nepřítelem, který shortuje akcie Tesly, a tak není divu, že si v případě kritiky známé automobilky nebere servítky.

David Einhorn je zakladatelem a prezidentem investiční společnosti Greenlight Capital, kterou založil už v roce 1996 a která nemá právě nejlepší pověst, když byla například v roce 2012 dokonce obviněna z insider tradingu.

Einhorn je také známým investorem a zejména pak kritikem Tesly a jejího CEO Elona Muska, proto nepřekvapí, když se do slavného vizionáře pustil na pondělní konferenci v New Yorku.

„Napoleon jednou řekl: ´Nevyrušujte svého nepřítele, když právě dělá nějakou chybu´. A proto nebudu vyrušovat a jen vám pustím několik slajdů,“ řekl Einhorn přítomným a promítl několik obrázků, na kterých byl obličej Elona Muska u něhož se střídala jeho nedávná vyjádření ohledně profitability, budoucí ceně vozů Tesla ve výši 150 až 250 tisíc dolarů nebo plně autonomních vozech v příštím roce.

Na samém konci prezentace se přes Muskův obličej objevil emoji obrázek hovínka a Einhorn svou úvodní prezentaci zakončil slovy "That´s a lot of horse*hit, která snad ani netřeba překládat, nadpis článku případně pomůže. Na prezentaci se můžete podívat níže.

Ve zbytku své prezentace už Einhorn nebyl tak kritický a mluvil o investicích Greenlight Capital v oblasti dopravy, leasingu a několika nových segmentech.

Na The Sohn Conference se pravidelně potkávají manažeři investičních fondů, aby prezentovali své investiční strategie a zároveň vybrali peníze na pomoc v boji s rakovinou dětí.

Co se týká samotné Tesly, zatím to vypadá, že většina investorů dává Einhornovi za pravdu. Akcie americké automobilky se letos propadly už o 23 procent, přestože zbytek trhu rekordně roste. K růstu ceny akcií nepomohla ani Einhornem zmíněná vyjádření, která zahrnovala například Muskovu vizi, že Tesla dosáhne valuace ve výši 500 miliard dolarů.

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.