David Einhorn: Muskovo sliby ohledně Tesly jsou jen kopou sra*ek

David Einhorn je Muskovým dlouholetým nepřítelem, který shortuje akcie Tesly, a tak není divu, že si v případě kritiky známé automobilky nebere servítky.

David Einhorn je zakladatelem a prezidentem investiční společnosti Greenlight Capital, kterou založil už v roce 1996 a která nemá právě nejlepší pověst, když byla například v roce 2012 dokonce obviněna z insider tradingu.

Einhorn je také známým investorem a zejména pak kritikem Tesly a jejího CEO Elona Muska, proto nepřekvapí, když se do slavného vizionáře pustil na pondělní konferenci v New Yorku.

„Napoleon jednou řekl: ´Nevyrušujte svého nepřítele, když právě dělá nějakou chybu´. A proto nebudu vyrušovat a jen vám pustím několik slajdů,“ řekl Einhorn přítomným a promítl několik obrázků, na kterých byl obličej Elona Muska u něhož se střídala jeho nedávná vyjádření ohledně profitability, budoucí ceně vozů Tesla ve výši 150 až 250 tisíc dolarů nebo plně autonomních vozech v příštím roce.

Na samém konci prezentace se přes Muskův obličej objevil emoji obrázek hovínka a Einhorn svou úvodní prezentaci zakončil slovy "That´s a lot of horse*hit, která snad ani netřeba překládat, nadpis článku případně pomůže. Na prezentaci se můžete podívat níže.

Ve zbytku své prezentace už Einhorn nebyl tak kritický a mluvil o investicích Greenlight Capital v oblasti dopravy, leasingu a několika nových segmentech.

Na The Sohn Conference se pravidelně potkávají manažeři investičních fondů, aby prezentovali své investiční strategie a zároveň vybrali peníze na pomoc v boji s rakovinou dětí.

Co se týká samotné Tesly, zatím to vypadá, že většina investorů dává Einhornovi za pravdu. Akcie americké automobilky se letos propadly už o 23 procent, přestože zbytek trhu rekordně roste. K růstu ceny akcií nepomohla ani Einhornem zmíněná vyjádření, která zahrnovala například Muskovu vizi, že Tesla dosáhne valuace ve výši 500 miliard dolarů.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 11 476.

Zaregistrovat se