13.08.2020 3 minuty čtení

Firmy začaly mluvit o diverzitě, je to v módě

Diverzita, rovnost, Inkluze, to je nové  Liberté, Égalité, Fraternité. 

Earnings calls jsou rozpravy nad výsledkem hospodaření uplynulého kvartálu a otázky na to, kam se firma bude vydávat. V prvním kvartále se během nich o těchto moderních tématech nemluvilo. Jen 4 % společností to zmínilo a okolo této hladiny se zastoupení těchto témat pohybovalo i v předchozích kvartálech. Ale ve Q2 se situace změnila a celých 40 % earnings callů se těmito tématy zabývalo, často k tomu vytvářely nové plány a strategie. 

Nejčastěji začleňovaly do svých strategií tato témata společnosti z oblastí financí, komunikace a utilit. Vznikala nová pravidla náboru a osobního rozvoje zaměstnanců. Nejsem v detailu, takže netuším co se měnilo, nicméně měly snad společnosti v interních pravidlech něco jiného, než chovejte se ke všem úplně stejně a museli to změnit nebo...?

Určitě ale stojí za to zmínit, že v US vnímají situaci úplně jinak než tady. Očekává se, že se společnosti veřejně vyjádří k aktuální situaci (v tomto případě smrt George Floyda), protože pokud se nevyjádří, tak s rasismem souhlasí. A v tom případě získají špatné PR a ztratí zákazníky. Když se ale vyjadřují k takovému tématu, musí být extrémně opatrné, protože napsat něco, co jeden člověk špatně pochopí, otočí proti dané společnosti, je jednoduché. Američané prostě očekávají postoj společnosti a také konkrétní akce, právě například interní pravidla, příspěvky případně speciální podporující eventy. Jinak vycítí prázdný oportunismus a to je také trestáno.

Je zaznamenáno, že stále více firem si dává normy, kolik žen či lidí nebílé pleti má být v boardu či mezi zaměstnanci, je to další krok, který si aktivisté budou hlídat. V této době, kdy lidem vadí i holčička opřená o auto, to mají markeťáci hodně těžké. Média se chytí názoru jedince a rozpoutají komunikační peklo, takže se firma pak omlouvá... a omlouvá.

Já to absolutně nechci zlehčovat, myslím, že by se firmy měly zabývat celospolečenskými aktivitami v rámci jejich CSR dlouhodobě. Ale, ve druhém kvartále, asi nejhorším kvartále Ameriky za sto let, se podle mě daly řešit i jiné věci. 

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.