13.08.2020 3 minuty čtení

Ranní zprávy 13.08.2020: Banky milují dluhopisy, investoři naskakují na Teslu a Airbnb zvažuje IPO

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! ☕ Psal jsem si v poslední době s mnohými z vás a zjistil, že někteří ještě tak úplně nevědí, co si myslet o tlačítkách BUY a SELL u příspěvků. Naše myšlenka je v podstatě velmi jednoduchá - když se vám něco zamlouvá na burze, nakupujete, naopak když se vám něco nelíbí, prodáváte. A přesně na tomto principu bude fungovat hodnocení příspěvků na Warengo, komunita bude rozhodovat o tom, co se jí líbí a co nikoli, díky čemuž docílíme toho, že bude vidět hlavně kvalitní a přínosný obsah. Takže, nebojte se tlačítka začít používat ještě dnes 😎 Úspěšný den přeje Milan.
 

Moudro pro dnešní den:
Osm hodin spánku je skvělou dlouhodobou investicí.
 

BURZA

 Zlato +1.00 % (1,940.40 USD) 

 S&P 500 +1,40 % (3,380.35)

 Ropa +2.64 % (42.62 USD)

 PX -0.17 % (927.53)

 Tesla (TSLA) +13.12 % (1554.76 USD)
Ta už tady dlouho nebyla, že? Akciový split se blíží a investoři se rychle snaží naskákat na rozjetý vlak. Vždyť, kdo by nechtěl vyprávět, že vlastnil akcie Tesly ještě před splitem.

 Novavax (NVAX) -16.76 % (124.42 USD)
"Jízda" nekončí. Po předvčerejším propadu letěly akcie biotechnologické firmy znovu o více než 16 procent dolů. Investorům už ten růst přišel přehnaný.

GRAF DNE

Tuzemské banky držely na konci června státní dluhopisy v rekordním objemu 655 miliard korun. Dobrý signál pro stabilitu českého dluhopisového trhu?

SLOVA DNE

„Joe Biden dokáže spojit americký lid, protože za něj vždy bojoval. Je mi ctí se k němu připojit.“

Demokratická kongresmanka a dřívější kandidátka na post prezidentky USA Kamala Harris byla vybrána jako viceprezidentka v případě zvolení Joea Bidena.


ČÍSLO DNE

2 810 000 000 000

Rozpočtový deficit USA za prvních deset měsíců fiskálního roku do konce července vystoupil kvůli dopadům koronaviru na rekordních 2,81 bilionu dolarů.
 
BLESKOVĚ

▶ Česká technologická firma Avast v pololetí zvýšila provozní zisk EBITDA o 2,1 procenta na 241,4 milionu dolarů, tedy v přepočtu asi 5,36 miliardy korun. Tržby vzrostly při aktuálních kurzech o 1,5 procenta na 433,1 milionu dolarů (9,62 miliardy korun). 

▶ Americká společnost Airbnb zprostředkovávající krátkodobé pronájmy se údajně i přes katastrofální dopad koronaviru připravuje na IPO ještě v tomto roce. Úlet?

Průmyslová výroba v EU roste po dubnovém koronavirovém propadu už druhý měsíc v řadě, když se v červnu meziměsíčně zvýšila o 9,1 procenta, uvedl Eurostat. 

 Britská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 20,4 procenta. Británie je tak poprvé po 11 letech v recesi.
 
FOTO DNE

Střechy všech možných budov nalézají v posledních letech konečně pořádné využití. Zářným příkladem je kanadský Montreal, kde nově vyroste největší střešní skleník na světě - ten by měl pokrýt až 2 procenta spotřeby dvoumilionového města. Více zde.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.