07.02.2019 3 minuty čtení

Neprůstřelný mnich je dokonalou ukázkou skromnosti a pokory

Přestože jeho majetek dnes dosahuje závratné výše téměř jedné miliardy dolarů, on sám svůj životní styl nikdy nezměnil a už mnoho let si vystačí se 140 dolary na měsíc. Chow Yun Fat jednoduše není typickým hollywoodským hercem.

Tygr a Drak, Anna a Král či právě zmíněný Neprůstřelný mnich, to jsou jen některé a zároveň v západním světě nejznámější z mnoha desítek filmů, které tento slavný hongkongský herec natočil.

Za svou čtyřicetiletou filmovou kariéru si Chow Yun Fat vydělal více než 700 milionů dolarů a tak by se dalo očekávat, že bude horlivě investovat do nemovitostí, podnikatelských projektů či po vzoru jiných hereckých hvězd do drahých aut a luxusního oblečení.

Nic z toho se však neděje. Naopak, Chow Yun Fat i přes své finanční možnosti žije až extrémně skromně a za měsíc průměrně neutratí víc, než 140 dolarů. K tomu navíc přidal veřejný závazek, že po své smrti bude celý jeho majetek převeden na charitu.

„Peníze na bankovním účtu si s sebou po své smrti nevezmete. Měli byste je proto přenechat dalším, aby je využili.“

Chow Yun Fat

Jeho žena Jasmine Tan ho v těchto krocích podporuje a sama dodává, že její muž se často stravuje jen tak na ulici a že svého starého telefonu Nokia se vzdal po 17 letech používání jen proto, že přestal fungovat. Nedá prý navíc dopustit na cestování veřejnou dopravou, je to prý mnohem pohodlnější.

Chow Yun Fat každým dnem dokazuje, že si skutečně váží věcí, které má, protože jak mnohokrát opakoval, v mládí byla jeho rodina velmi chudá a často neměli co k jídlu, proto je pro něj už jen samotná možnost najíst se kdykoli luxusem.

Třiašedesátiletý herec však svou skromnost a lidskost dokazuje také mnoha jinými skutky, například když se přes Hong Kong přehnal tajfun, který způsobil mnoho škod. Když se jeden místní obyvatel rozhodl vyjít ven a obhlédnout škody, našel venku právě tohoto slavného herce, jak odhazuje popadané větve ze silnice, aby mohla auta projet.

.

Chow Yun Fat je navíc velmi přátelský a nikdy neodmítne své fanoušky. Jakmile ho požádají o společné foto, aktivně se chopí telefonu a fotí k jejich nejvyšší spokojenosti.

.

Skromnost, pokora a lidskost, to jsou vlastnosti, které bychom si měli osvojit všichni při své cestě za úspěchem. Svět pak bude mnohem lepším místem k životu.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Už dříve to byl můj oblíbený herec a teď si mě získal ještě víc :-)
  +3
 • wow :)
  0
 • Inspirace :)
  0
 • Z tohoto člověka by si měl vzít příklad naprosto každý a jak by se nám tu žilo :) každý si stěžuje, že nemá to a tamto, přitom mít střechu nad hlavou, mít teplé, chutné jídlo a mít co na sebe je luxus, který v dnešní době stále není pravidlem. Ikdyž považuji 140 dolarů měsíčně za přehnané, skromnost,pokora a lidskost je dnes skutečně aktivum, které dle mě má daleko větší hodnotu než kdejaký korporát. Lidé jako Pan Yun Fat jsou však důkazem, že lidstvo má stále ještě naději :grinning:
  0
  • Je na něm super to, že zbohatl z úplné chudoby, z čehož se jiní lidé často úplně zblázní. A on zůstal normální :-)
   +1