11.08.2020 3 minuty čtení

Ranní zprávy 12.08.2020: Radující se casina, klesající zlato a hrdý táta Putin

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! ☕ Jak jsem sliboval v pondělí, posíláme dnes zase o kousek lepší Morning News. Nově tu najdete krátké investiční moudro, které vám pomůže získat správnou perspektivu, a také graf dne, protože co by to bylo za byznysový newsletteru bez grafu, že? Pevně věřím, že se vám novinky budou líbit! Úspěšný den přeje Milan.

Moudro pro dnešní den:
Učte své děti investovat, změní to jejich životy. K lepšímu. Navždy.

BURZA

 Zlato -5.42 % (1,929.10 USD) 😳

 S&P 500 -0,80 % (3,333.69)

 Ropa -1.00 % (41.52 USD)

 PX +1.55 % (929.08)

 Wynn Resorts (WYNN) +8.36 % (88.21 USD)
Provozovatelé casin se radují, Macao, čínské Las Vegas, totiž začíná znovu vydávat víza pro turisty lačníci po troše toho hraní. Rostlo i Las Vegas Sands (+7.32 %) a další.

 Novavax (NVAX) -16.26 % (149.48 USD)
Akcie biotechnologické firmy už letos vyrostly o více než 4.000 %, ale spíše než vybírání zisků jejich cenu nyní, stejně jako dalších biotech firem, srazil Vladimir Putin, viz. níže.

GRAF DNE

Skupina akcií FAMA letos hraje vlastní ligu a táhne index S&P 500 vzhůru.

SLOVA DNE

„Dnes ráno byla v Rusku, jakožto první zemi na světě, zaregistrována a schválena vakcína proti COVID-19.“

Ruský prezident Vladimir Putin se pochlubil, že jeho země jako první na světě vyvinula funkční vakcínu pro boj s koronavirem. Co na tom, že Rusové ani nezačali třetí fázi klinického testování, podle Putina stačí, že vakcínu si nechala píchnout i jeho dcera.


ČÍSLO DNE

393 000

Banky ke konci července přijaly podle dat ČNB 393 tisíc žádostí o odklad splátek, schválily jich 352 tisíc.
BLESKOVĚ

▶ Čistý zisk ČEZ vzrostl v 1. pololetí meziročně o devět procent na 14,7 miliardy korun. Firma zvýšila očekávaný zisk za celý rok na 21 až 23 miliard Kč. A kromě toho prodala polské projekty větrných elektráren Krasin a Sakówko investičnímu fondu KGAL. Prodej zbývajících čtyř větrných projektů čeká do konce tohoto roku.

Raiffeisenbank v 1. pololetí klesl čistý zisk meziročně o 52,3 procenta na 1,3 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 12 procent na 414,1 miliardy korun.

E-shopy zvýšily odhad letošního růstu prodejů o dalších pět procentních bodů na 25 procent, což by znamenalo rekordní tržby ve výši 194 miliard korun.

 Skupina InterContinental Hotels Group propustí asi 40 tisíc lidí, tedy asi deset procent zaměstnanců. Za pololetí jí klesl provozní zisk o 82 procent.

Evropská unie v prohlášení vydaném ve jménu 27 členských států uvedla, že nedělní prezidentské volby v Bělorusku "nebyly ani svobodné, ani spravedlivé", a pohrozila sankcemi.
 
FOTO DNE

V Praze včera přistálo letadlo s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem (vpravo). Ten následně navštívil s českým ministrem zahraničí Petříčkem Plzeň, dnes ho čeká "pekelná dvacetiminutovka" ve společnosti našich vrchních hochštaplerů AB a MZ (a zbytku hradní bandy). No, nezávidíme... Snad si pan ministr spraví chuť v Senátu.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.