04.05.2019 2 minuty čtení

Adidasu se v prvním čtvrtletí dařilo, akcie vyletěly na rekordní hodnoty

Německý výrobce sportovního oblečení se veze na vítězné vlně, jeho akcie se nyní obchodují za nejvyšší cenu v historii.

Jen pár týdnů po podpisu spolupráce se světoznámou zpěvačkou Beyoncé mají v centrále Adidasu v německém Herzogenaurachu další důvod k oslavě. Firma totiž v pátek i přes zpomalený růst prodejů oznámila investorům 17% nárůst zisku a ti to ocenili výrazným nárůstem ceny akcií o 9,13 %.

Po pátečním uzavření bran burzy tak svítila u akcií Adidasu cenovka 249,80 eur, což je historicky nejvyšší cena, za jakou se kdy akcie slavného oděvního giganta prodávaly. Celková valuace firmy se díky tomu dostala těsně přes hranici 50 miliard eur.

Adidas dosáhl v prvním čtvrtletí zisku ve výši 632 milionů eur při tržbách 5,883 miliardy eur. Analytici přitom očekávali zisk 567 milionů eur a tržby rovných 5,8 miliardy dolarů.

Investoři však i nadále zůstávají ostražití, protože i přes rekordní zisk se zpomalil růst objemu prodejů a firma řeší problémy se svým dodavatelským řetězcem.

„Aktuálně musíme čelit situaci, kdy nejsme schopni dostatečně rychle zásobovat trh, poptávka jednoduše převyšuje naši nabídku. Určitě jsme tu situaci měli zvládnout lépe, na druhou stranu, pořád je to lepší situace, než kdyby to bylo naopak a my neměli komu prodávat naše zboží,“ řekl serveru CNBC šéf firmy Kasper Rorsted.

Rorsted zároveň ubezpečil investory, že se ve druhé polovině roku zaměří na výraznější růst objemu prodejů v Evropě, která tvoří třetinu obratu firmy a kde se podle jeho slov stal Adidas až příliš závislým na prodeji volnočasového oblečení. Investoři tak mají být ve zbytku roku trpěliví a počítat se záporným či nulovým růstem. Teprve poté přijde další růst.

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.