15.08.2018 2 minuty čtení

Hefnerova rodina prodala zbývající podíl v magazínu Playboy

Zakladatel kultovního pánského magazínu Playboy Hugh Hefner je už téměř rok po smrti a jeho rodina se postupně vypořádává s dědictvím. Nyní na řadu přišel podíl v samotném magazínu.

Hugh Hefner zemřel loni v září ve věku úctyhodných jedenadevadesáti let ve „své“ Playboy Mansion, ačkoli již od roku 2016 byl majitelem této nemovitosti Daren Metropoulos, který však slíbil, že zde Hefnera nechá do konce života a díky tomu koupil dům za poloviční cenu 100 milionů dolarů.

Zbývající podíl ve společnosti Playboy Enterprises získala investiční firma Icon Acquisition Holdings LLC, která ho koupila za 35 milionů dolarů od Hefner Trust. Získané peníze si mezi sebe rozdělí vdova Crystal Herner, děti a další dědicové. Syn Cooper Hefner zůstává v Playboy Enterprises na pozici kreativního ředitele, nemá však ve firmě žádný podíl.

Divoké party a krásné ženy, tak se dá ve zkratce popsat byznys plán Hugh Hefnera

Magazín Playboy založil Hugh Hefner už v roce 1953, kdy skončil jako dopisovatel magazínu Esquire a díky půjčce osmi tisíc dolarů od několika investorů, včetně jednoho tisíce dolarů od své matky, založil nový pánský magazín, který v sobě skloubil krásné nahé ženy a inteligentní čtení o kultuře, byznysu a sportu.

Hned první vydání ozdobily fotografie nahé Marylin Monroe, což byl od Hefnera geniální tah, který přitáhl desítky tisíc čtenářů. O to zajímavější je, že Hefner se s Marylin nikdy v životě nepotkal. Aby to napravil, koupil si hrobku hned vedle té její za 75 tisíc dolarů. Tam je také nyní pohřben.

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.