Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 20 196.

Zaregistrovat se

11.08.2020 3 minuty čtení

Je spoření peněz opravdu tak výhodné, jak si většina lidí myslí?

Spoření peněz má dlouhou tradici. Jako malé děti mnozí z nás šetřili peníze, které jsme dostali od našich rodičů nebo jiných členů rodiny. Je však spoření opravdu dobrá strategie, jak zvýšit hodnotu vašich peněz?

Nezáleží na tom, kolik vyděláváte nebo kolik šetříte

Jsou lidé, kteří jsou ve ztrátě, i když vydělávají hodně peněz. Mnoho lidí ani neví, jak zacházet s velkým množstvím peněz. Například člověk, který vyhraje v loterii, má sklon velmi rychle zbankrotovat. Tento člověk nemá žádnou strategii ani nepromyslel plán a nakonec skončil tam, kde byl před svým šťastným dnem.

Na druhé straně existují lidé, kteří šetří, dávají peníze „pod polštář“ nebo se snaží šetřit na spořícím účtu. Bohužel to je také špatně kvůli inflaci. Proč by tedy měl člověk pracovat a pak šetřit peníze, pokud po nějaké době peníze nemají hodnotu, kterou měly dříve?

Jak přimět peníze pracovat

Je potřeba si uvědomit, že život opravdu není o tom, kolik vyděláte nebo kolik ušetříte, ale jak jste schopni nechat své peníze za vás pracovat. Mluvíme o investicích.

Peníze, které vyděláte a můžete si je dovolit dát na stranu, je lepší investovat, aby nabyly hodnotu. Existuje mnoho možností: akcie, nemovitosti, zlato nebo dokonce kryptoměny.

Některé investice mohou být riskantnější než jiné. Je proto lepší se poradit, jak a kde investovat. Zároveň je třeba přemýšlet a nastavit strategii pro to, co budete s vašimi penězi dělat. Samozřejmě také záleží na tom, kolik máte, kolik si můžete dovolit investovat nebo jaké jsou vaše nápady a cíle. Pro každého existují různé typy vhodných investic.

Investice do kryptoměn

Kryptoměny nejsou na trhu příliš dlouho. To z nich však nečiní méně kvalitní investiční nástroj. Investování do nich je velmi riskantní a velmi často o emocích, proto je nutné si zjistit informace před tím, než začnete do nějaké kryptoměny investovat.

Závěr

Pokud jste ušetřili peníze a hodnota se nezvyšuje nebo dokonce klesá kvůli nižším a nižším úrokovým sazbám a bankovním poplatkům, zkuste přemýšlet o investování. Ale než začnete investovat, promluvte si s někým, kdo chápe oblast investic a má již nějaké dobré výsledky. Dejte si na investice stranou pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. Začněte s málem a učte se. 

Zdroj: medium.com

#investovani #sporeni #uspory #penize #inflace #poplatky #kryptomeny #investovani

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • pevně doufám, že váš nadpis neplatí...ale nabízet jako alternativu ke spoření #krypto...já samozřejmě chápu účel vašeho textu a nic proti němu nemám, možná by ale stálo za to, srovnání trochu více rozvést... 

    1
    • Píšete správně, že kryptoměny jsou alternativa ke spoření. Jedna z několika alternativ. Každý solidní investiční poradce by vám měl doporučit diverzifikaci portfolia, a článek hovoří přesně o tom - jedné z možností, jak diverzifikovat své investiční portfolio tak, aby v případě inflace nedošlo ke znehodnocení úspor na účtu (v případě, že máte jen uložené peníze někde na účtu). 

      0
Doporučené příspěvky
6 minut
6 minut
3 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
6 minut
5 minut
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty