10.08.2020 2 minuty čtení

BODY EXPRESS – elektrostimulace svalů (EMS) – inovativní metoda ke zmírnění močové inkontinence

S pozitivními účinky EMS procedury na naše zdraví se setkáváme v našich studiích BODY EXPRESS dnes a denně. A proto je dobré mít tyto výsledky i vědecky podloženy.

Zdroj: Boeckh-Behrens W.-U./Schäffer, G., diplomová práce, univerzita Bayreuth, 2002

Cílem studie bylo zjistit účinky EMS tréninku na potíže s močovou inkontinencí a posílení svalů pánevního dna.

U 49 osob s bolestmi zad bylo pomocí vstupního a závěrečného dotazníku (GAUDENZ 1979) zjišťováno, zda trpí inkontinencí, a druh a intenzita těchto potíží. 17 osob (15 žen a 2 muži) uvedlo většinou lehkou až střední formu močové inkontinence. Bylo provedeno 10 tréninkových jednotek EMS tréninku, při kterém byly zaujímány různé statické cvičební polohy.

 Výsledky:

U 64,7% osob bylo dosaženo zmírnění potíží s močovou inkontinencí, 23,5% bylo zcela bez potíží. Tyto výsledky odpovídají přibližně zlepšením, která jsou uváděna při léčbě inkontinence pomocí speciální lokální terapie elektrostimulaci svalů (viz. Eriksen 1987, Sebastio 2000, Salinas Casado 1990, Meyer 2001)...

 Závěr:

Komplexní EMS trénink představuje efektivní cvičení. Jsou při něm současně dosaženy terapeutické cíle, jako je zmírnění potíží s inkontinencí a bolestí zad a preventivní cíle, jako je posílení svalů, tvarování postavy, zlepšení nálady, vitality, tělesné stability a obecné výkonnosti.

Co si budeme povídat, nejlepší zkušenost je vlastní zkušenost, a proto vyberte si své nejbližší studio a rezervujte si svůj termín na www.bodyexpress.cz.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.