18.07.2018 2 minuty čtení

Tvůrce Litecoinu radí: Kupte si minimálně jeden Bitcoin, než začnete investovat do altcoinů

Je běžné, že dlouhodobí krypto investoři radí nováčkům, aby intenzivně investovali do Bitcoinu případně okrajově kupovali i Ethereum, než zaměří svou pozornost i na další kryptoměny. Méně obvykle takovou radu dávají i vynálezci altcoinů, jako je právě Charlie Lee.

Přesně to však předvedl tvůrce Litecoinu, který poradil svým followererům na Twitteru, aby získali alespoň jeden Bitcoin, než si koupí jakoukoliv jinou kryptoměnu včetně Litecoinu.

„Bude vytěženo pouze 21 milionů Bitcoinů, což znamená že jejich počet nebude ani zdaleka dostatečný, aby měl každý milionář svůj vlastní. Takže než si koupíte jakoukoliv jinou minci, zkuste vlastnit nejméně jeden Bitcoin,“ zveřejnil Lee na svém účtu. „Potom už kupujte jakékoliv altcoiny chcete,“ dodal později.

Lee vytvořil Litecoin v roce 2011 jako kopii bitcoinového kódu s několika změněnými parametry, které z něj měly udělat „odlehčenou a hbitější“ variantu Bitcoinu – nikoliv jeho přímého konkurenta, ale spíše stříbrného bratra ke zlatému Bitcoinu. Někteří bitcoinoví maximalisté dokonce uznali hodnotu Litecoinu jako testovacího prostředí pro vývoj vlajkové lodi všech digitálních měn.

Tvůrce Litecoinu čelí kritice

Lee se v prosinci krátce před pádem kryptoměnových trhů zbavil veškerých svých vkladů v Litecoinech. Prodal své prostředky, neboť považoval za střet zájmů, aby veřejně podporoval projekt, ve kterém drží značný podíl.

„Kdykoliv jsem se zmínil o ceně Litecoinu nebo jenom oznamoval dobré či špatné zprávy, jsem byl obviňován, že to dělám kvůli osobnímu prospěchu. V jistém smyslu to byl tedy střed zájmů držet tolik Litecoinů, a zároveň o něm tweetovat,“ prozradil Lee.

Toto rozhodnutí bylo v rámci komunity považované za velmi kontroverzní a kritici ho rychle opět vytáhli na povrch krátce poté, co Lee zveřejnil svou, pravděpodobně dobře míněnou, radu.

Lee tak svou radu v reakci na kritiky musel upřesnit: „Nejsem odpůrce Litecoinu, jde o to, že vlastnictví dalších mincí je mnohem riskantnější v porovnání s Bitcoinem, kde se jedná více o sázku na jistotu. Takže předtím, než začnete spekulovat nejprve investujte do něčeho solidního.“

O tom, jaké jsou jeho skutečné cíle je možné pouze spekulovat, můžeme však souhlasit, že pokud hledat v extrémně volatilním šifrovacím světě nějakou jistotu, nejlepší volbou pravděpodobně bude Bitcoin.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.