01.05.2019 2 minuty čtení

Největší změny za posledních pět let, Facebook dostal nový design i funkce

Facebook na své tradiční konferenci ukázal, že nezůstává stát na místě. Naopak, hodlá i nadále výrazně inovovat a posouvat segment sociálních sítí kupředu.

„Soukromí je pro nás důležité a bude na něm stát budoucnost Facebooku. Ačkoli je mi jasné, že mnohým lidem to může znít překvapivě, vzhledem k naší pověsti,“ pobavil Mark Zuckerberg hned na začátek svou upřímností účastníky konference F8 2019.

Poté se však dal ve spolupráci s šéfy jednotlivých oddělení do představování velkých novinek, které mění dosavadní kurz největší sociální sítě světa.

„Tohle je největší změna v aplikaci a na webu Facebooku, jakou jsme učinili za posledních pět let,“ řekl Zuckerberg

Tou na první pohled nejviditelnější změnou je nové logo, které poprvé v historii změnilo původní odstín modré barvy, a také nový design webu, který bude nyní výrazněji světlejší, s možností přepnutí do temného nočního módu.

U designu to však neskončilo. Facebook celkově mění koncept obsahu tak, že se pomalu vytratí důležitost news feedu, který bude postupně nahrazen například skupinami, které jsou podle Zuckerberga a spol. novým středobodem dění na Facebooku.

Mezi zajímavé novinky pak můžeme zařadit také například nové možnosti seznamování v rámci projektu Secret Crush, který v rámci zachování intimity pomůže uživatelům randit s lidmi z jejich nejbližšího okolí.

Konference také ukázala mnohem větší důraz Facebooku na ecommerce, což je logické pokračování MarketPlace, nebo třeba i Instagramu. Nově tak uživatelé nebudou muset výrobky „printscreenovat“ a hledat jinde, ale rovnou je skrze aplikaci Instagramu zakoupí.

Všechny zmíněné novinky se budou spouštět v nejbližších měsících.

Podívejte se na představení těch nejdůležitějších novinek:

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.