06.08.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 06.08.2020: Koruna posiluje, Kodak se vyšetřuje a Facebook kopíruje

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.
Dobré ráno všem! Nevím, jak vy, ale já jsem stále ještě fanouškem starých dobrých sim karet, těch obyčejných, které koupíte v supermarketu. Není potřeba žádná smlouva s operátorem, vše je anonymní a pro mě nakonec i mnohem levnější než tradiční paušál. Jenže, jak jsem se včera dočetl, vláda chce prodej takto anonymních sim karet zakázat, protože je prý zneužívají zločinci a dezinformátoři. Tak nevím, já si nepřipadám ani jako zločinec, ani jako dezinformátor. Jen cítím, že se zase malý kousek ukrojí z té naší už tak dost omezené svobody. Úspěšný (a hlavně pozitivní) den Vám přeje Milan.

-----

Vítěz a poražený

Fiverr International (FVRR) +17.89 % (122.87 USD)

Americká internetová služba spojující zákazníky s dodavateli menších služeb překvapila čtvrtletními výsledky, které výrazně předčily očekávání analytiků. Investoři neváhali.

Beyond Meat (BYND) -6.72 % (132.69 USD)

Firma vyrábějící rostlinnou náhražku masa sice naplnila očekávání analytiků, ale jelikož mnoho jejích odběratelů z řad restaurací čeká boj o přežití, investoři jsou opatrní.

-----

Burza

Zlato +1.66 % (2034.40 USD)

S&P 500 +0.64 % (3327,77)

Moneta +3.01 % (54.70 Kč)

Ropa +1.20 % (42.20 USD)

PX +0.96 % (906,41)

ČEZ +1.86 % (465.00 Kč)

Trochu toho forexu - koruna je k euru nejsilnější od doby před vyhlášením nouzového stavu, k dolaru dokonce od září 2018. K dolaru se kurz dostal pod 22 koruny za dolar.

-----

Slova dne

„Jedná se o nejnovější případ podezřelého obchodování zahrnujícího rozhodnutí Trumpovy administrativy.“

Vypadalo to jako pohádka, když dříve legendární fotografická společnost Kodak v návaznosti na vládní grant, který ji má pomoci změnit směřování směrem ke zdravotnictví, vyrostla na burze během pouhých dvou dnů o astronomických 2 190 %. Výše uvedená slova, která napsala ve své stížnosti senátorka Elizabeth Warren, však vedou k vyšetřování ze strany SEC. Uvidíme tedy, jestli se pohádka nezmění v horor.

-----

Číslo dne

114 799

Prodej nových osobních aut za sedm měsíců klesl meziročně o 23,6 procenta na 114 799 vozů. Český trh s novými automobily v poslední době mírně oživuje,v červenci byl pokles 9,3 procenta.

-----

Bleskově

Nezaměstnanost v Česku stoupla na 3,8 procenta. Příčinou nárůstu byl kromě koronaviru i každoroční příchod části zaměstnanců ze školství do evidence úřadů práce.

Ukrajina kvůli koronaviru zařadila Česko a Slovensko do takzvané červené zóny: po příjezdu na Ukrajinu se dle tisku vyžaduje test na koronavirus či karanténa. 

Facebook spouští v USA a desítkách dalších zemí aplikaci Reels, která slouží ke sdílení krátkých videí. Chce s ní samozřejmě konkurovat dobře známé aplikaci TikTok.

▶ A ještě jednou TikTok. Americká společnost Microsoft by totiž za tuto aplikaci mohla čínskému podniku ByteDance zaplatit až 30 miliard dolarů, píše server CNBC. 

 Krást se nevyplácí! Bývalý inženýr Googlu Anthony Levandowski si odsedí 18 měsíců za krádež obchodního tajemství souvisejícího s technologií pro samořídící auta.

▶ Britské aerolinky Virgin Atlantic vyhlásily v USA bankrot. Britskému soudu firma sdělila, že bez nového kapitálu bude už příští měsíc bez peněz. Ale vesmírné lety platí!

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

 

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.