05.08.2020 5 minut čtení

Máte stranou volné peníze a nevíte co s nimi? Zaspekulujte na růst ceny farmaceutických akcií

Akcie výrobců očkovacích vakcín a dalších léčiv jsou momentálně charakteristické vysokou mírou volatility, chlubí se ale také velmi bohatou výzkumnou spoluprací a v současnosti i podporou prostřednictvím vládního financování.

Závod o výrobu vakcíny proti koronaviru není zdaleka u konce a investoři mají stále dostatek času, aby mohli těžit z pokračujícího klinického vývoje a výzkumné činnosti farmaceutických a biotechnologických společností. I poměrně malá investice do správných akcií by mohla být vysoce zisková.

Pokud máte stranou volné peníze, se kterými si můžete dovolit zaspekulovat, zvažte alokaci prostředků mezi tyto tři slibné koronavirové akcie. Vaše spekulace může být velmi profitabilní, i když z těchto společností uspěje pouze jediná.

Inovio Pharmaceuticals

Zdroj: finance.yahoo.com

Akcie Inovio Pharmaceuticals už v letošním roce investory potěšily, když letos na základě výsledků svého profylaktického projektu založeného na DNA vzrostly o více než 500 %. Pro nastoupení do rozjetého vlaku však pozdě být ještě nemusí.

Vakcína z laboratoří Inovio před sebou má ještě dlouhou cestu, než by mohla obdržet regulatorní schválení, Inovio Pharmaceuticals nicméně na konci června uvedlo, že ohromujících 94 % ze 40 účastníků studie vakcíny fáze jedna mělo imunitní odpověď vůči novému koronaviru. Jedná se o zvláště potěšující informaci vezmeme-li v úvahu, že v před-klinických pokusech na zvířatech byly zkušební subjekty velmi účinně chráněny před infekcí. Tyto výsledky tak mohou být předpokladem, že bude jejich vakcína schopná zabránit propuknutí onemocnění i u lidí.

Každá sada pozitivních výsledků posílí validitu platformy Inovio pro léčivé přípravky na DNA bázi a rozseje semínka pro budoucí růst prostřednictvím dalších projektů a spoluprací. Najděte si oznámení o nových výrobních spolupracích, kde získáte informace o tom, kde se společnost vidí od nynějška za rok. Pamatujte, jejich vakcína proti koronaviru je pouze jedním zajímavým projektem z mnoha.

GlaxoSmithKline

Zdroj: finance.yahoo.com

GlaxoSmithKline je mistrem v navazování spolupráce v rámci boje proti novému koronaviru. Může se pochlubit nesčetným počtem výzkumných partnerství a dalších rozvojových dohod s malými biotechnologickými společnostmi jako je Vir Biotechnology nebo i významnými konkurenty v podobě #Sanofi a jiných. I když se akcie GlaxoSmithKline z březnového propadu dosud plně nezotavily, hluboká integrace společnosti s dalšími vývojáři vakcín ji ponechává silnou pozici pro budoucí růst. Díky nižší ceně možná i obrovský prostor.

Jádrem proti-koronavirové strategie GlaxoSmithKline je její systém zajišťovací léčby pro posílení imunitní reakce organismu. Společnost tvrdí, že se díky němu snižuje celkové množství nutné účinné látky v organismu. Vedení společnosti si klade za cíl vyrobit v roce 2021 alespoň miliardu dávek této zajišťovací léčby, což by GlaxoSmithKline vydláždilo cestu pro desítky dalších spoluprací, z nichž každá je pro firmu potenciálně pozitivní zprávou.

Velké naděje se také vkládají do nejnovější spolupráce s #Medicado, která produkuje částice podobné viru, které by v kombinaci se zajišťovacím lékem mohly vytvořit vysoce účinnou vakcínu. Jedná se přitom o již druhou společnou snahu o výrobu vakcíny, přičemž dřívější spolupráce podobného rázu byla zahájena už v červnu s Clover Biopharmaceuticals.

Zvláště se soustřeďte na přímé investice nebo akvizice do menších spolupracujících farmaceutických společností, které by byly silným pozitivním signálem, že se GlaxoSmithKline v rámci některé ze spoluprací blíží k úspěšnému závěru.

Moderna

Zdroj: finance.yahoo.com

Jedna z aktuálně nejvíce trendy biotechnologických společností, Moderna, se těší stále větší oblibě retailových investorů díky svému obrovskému růstu v poslední době. Ten byl způsobem včasným vstupem společnosti do boje o vytvoření očkovací látky vůči onemocnění Covid-19. Akcie Moderny nicméně už mohou být mírně nadhodnoceny v důsledku předčasného nadšení obklopujícího její projekty.

Každý investor by si měl být vědom toho, že jsou akcie Moderny velmi náchylné k výrazným intradenním fluktuacím, které jsou podmíněny zpravodajskými cykly.

Její zkrácený proces klinického hodnocení se nicméně pohybuje velmi rychle v před s minimem problémů. Moderna již dokonce začátkem minulého týdne zahájila třetí fázi klinických studií vakcíny, která zkoumá její účinnost. Z předběžných údajů první fáze studie lze zjistit, že lék z dílny Moderny nezpůsobil testovaným subjektům žádné život ohrožujících vedlejší účinky. U zkoumaných subjektů navíc byla zaznamenaná impozantní hladina protilátek, i když stále není jasné, zda by je tato koncentrace plně ochránila před rozvinutím onemocnění.

Důležité je, že si Moderna zajistila od vlády USA další finanční prostředky ve výši 472 milionů dolarů na podporu vývoje vakcíny. Biotechnologická firma tak už celkem inkasovala od vlády 955 milionů dolarů. Zatím to tedy vypadá, že jsou hlavními překážkami úspěchu léku proti koronaviru jeho bezpečnost a účinnost, nikoliv finanční nebo distribuční omezení. Zveřejnění budoucích výsledků testů a infuze peněz jsou další příležitosti pro růst akcií a nebylo by překvapivé, kdyby Moderna pokračovala v zajímavém růstu po zbytek roku.

#akcie #jakinvestovat #spekulace #InovioPharmaceuticals #GlaxoSmithKline #farmacie #farmaceutickeakcie #koronavirus #vakcina #covid19 #moderna #biotechnologie

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.