04.08.2020 3 minuty čtení

Ranní zprávy 04.08.2020: Rekordní Nasdaq, létající Nikola a finančně závislí mladí Američané

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré ráno všem, už během dneška vám představíme další novinky na Warengo, budou se týkat jak článků, tak i skupin. A také jedné funkce, za kterou by nás nepochybně pochválil jeden nejmenovaný česko-japonský extremistický politik. Prostě a jednoduše, je na co se těšit! Úspěšný start do nového týdne Vám přeje Milan.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Nikola Corporation (NKLA) +21.63 % (36.49 USD)

Analytik Deutsche Bank Emmanuel Rosner v pondělí řekl, že po zveřejnění čtvrtletních výsledků tento týden očekává růst akcií futuristické automobilky. Investoři nečekali.

Under Armour (UA) -7.38 % (8,79 USD)

Prodejce sportovního oblečení ztrácel také na začátku nového týdne poté, co minulý týden zveřejnil pesimistický výhled pro zbytek roku - propad tržeb o 20-25 procent.

-----

Burza

Konec růstu se nekoná! Technologický index Nasdaq opět pokořil svá maxima, když během pondělí posílil o 1,47 % a jeho hodnota se zastavila na 10 902,80 bodů.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Žádnou účinnou zbráň jednoduše nemáme. A možná ani mít nebudeme.“

Předseda Světové zdravotnické organizace Tedros Aghanom Gebreysus v pondělí sdělil médiím, že i přes mnohé pokroky ve vývoji vakcíny proti COVID-19 zůstává situace neřešitelnou jinak, než ohleduplností občanů v rámci nařízení jednotlivých vlád.

-----

Číslo dne

59 %

Takový podíl mladých Američanů ve věku 15 až 29 let tvrdí, že koronavirová krize zničila jejich představy o finanční nezávislosti na rodičích či jakékoli jiné podpoře.

-----

Bleskově

Škoda Auto má od pondělí nového předsedu představenstva. Byl jím jmenován dosavadní šéf jihoafrické větve koncernu Volkswagen Thomas Schäfer, který má zkušenosti i z Daimleru. Nahradil tak dosavadního šéfa Škody Bernharda Maiera.

▶ Česká ministerstva volí zelenou! Tedy alespoň co se týká vozového parku, Ministerstvo vnitra vypsalo tendr na dodání 277 osobních hybridních aut v celkově hodnotě 180 milionů korun. Dobrý krok? Zatím to tak vypadá.

 Největší německý finanční dům Deutsche Bank zahájil interní šetření transakce, při které její privátní bankéřka před sedmi lety koupila byt od firmy spoluvlastněné Jaredem Kushnerem, zetěm amerického prezidenta Donalda Trumpa, píše The New York Times.

▶ Rychlovlak pendolino by mohl od začátku září jezdit až do Karlových Varů. Předběžně se na tom dohodli zástupci Karlovarského kraje s ministerstvem dopravy.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.