04.08.2020 2 minuty čtení

Co musím splňovat, abych faktoring od Rogera mohl využít?

Jaké jsou podmínky Roger Platby? Co musíte splňovat vy? A co musí splňovat váš odběratel?

Nemám dostatek cash flow, nemůžu investovat, nemůžu inovovat. Věty, které si jistě občas řekne nejeden podnikatel. Na trhu existuje hned několik možností, jak podobnou situaci řešit, ale jen jedno z nich je snadné, rychlé a bez zadlužení – financování faktur od Rogera. 

Kdo k nám přichází? 

Podnikatelé a firmy, kteří mají nedostatek provozního kapitálu a dlouhé splatnosti faktur jim brání v rozvoji. Nebo jejich podnikání podléhá sezónním výkyvům. Nebo mají inovativní obchodní model, ale krátkou historii. Nebo dodávají do velkých e-shopů a hypermarketů. Anebo všechno zároveň. 

Co musíte splňovat vy?

Vašimi zákazníky jsou velcí bonitní odběratelé. Vystavujete faktury s dlouhou splatností. Nečelíte insolvenčnímu řízení a nemáte exekuce, co naopak máte je čistá vlastnická struktura, dva platné doklady totožnosti a doklad o vedení účtu. 

Faktury, které byste si od nás rádi nechali proplatit, mají minimálně 14denní splatnost a jejich hodnota je nejméně 25 tisíc korun. Můžeme se ujmout i faktur v eurech pro zahraniční odběratele, naproti tomu se neujmeme faktur za služby nebo dodávky zboží, které ještě neproběhly.

Co musí splňovat odběratel?

Bonitu jednotlivých odběratelů hodnotíme sami pomocí čtyř interních riskových modelů. Důležité je, aby měli tito vaši klienti sídlo v rámci Evropské unie a čistý insolvenční rejstřík.

Průhledná vlastnická struktura se samozřejmě týká i vašich odběratelů, naopak by se jich neměla týkat takzvaná předluženost, tedy že závazky přesahují aktiva. A poslední bod? Délka splatnosti faktury není delší než 120 dní

Co ještě chybí?

Vybrat faktury, v nichž vám stojí peníze, připojit se na internet a vyhradit si 1 minutu na odeslání kontaktního formuláře a 9 minut na registraci. 

Chcete vědět víc?

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.