11.10.2020 3 minuty čtení

Chcete uspět na trhu budoucnosti? Pak se vzdělávejte v těchto třech oborech, radí Bill Gates

Neposlechnout radu od Billa Gatese? To nezní jako dobrý nápad. Proto pozorně čtěte a nechte se inspirovat tímto technologickým inovátorem a dlouhou dobu nejbohatším mužem světa.

Bill Gates má za sebou vskutku úspěšnou byznysovou kariéru, kterou snad ani netřeba představovat. Přesto je dobré zmínit, že jako jeden z prvních, ne-li úplně první, na světě odhadl, jak velkou roli bude hrát v moderní společnosti software.

V polovině 70. let dvacátého století nikdo nevěřil myšlence, že by se počítače mohly stát součástí každé domácnosti. Přesto se tehdy dvacetiletý Gates se svým parťákem Paulem Allanem pustil do vývoje vlastního softwaru, který nazvali Microsoft. A zbytek už je historie, jak by řekli Američané.

Samotný Gates už v Microsoftu nějakou dobu nepůsobí a věnuje se spíše charitativní činnosti, i nadále si však udržuje solidní přehled a několikrát ročně například zveřejňuje odborné knihy, které ho zaujaly. Ve své knihovně má například také velmi vzácný vědecký deník slavného Leonarda da Vinciho, který byl opravdovým géniem své doby.

Gates se navíc jako legendární podnikatel pravidelně potkává nejen s byznysmeny své generace, ale také s mnohými mladšími generacemi, které právě mění některá ze zaběhnutých odvětví. Díky tomu si udržuje celkem čerstvý přehled o tom, kde se schyluje k disrupci, nebo právě o tom, jaké znalosti by měl člověk mít, pokud chce být úspěšný na trhu budoucnosti. Které to jsou?

Věda – Matematika – Ekonomie

Není tím však myšleno to, že byste museli tyto obory přímo vystudovat s excelentním prospěchem. Podle Gatese vám bude stačit, když si samostudiem doplníte základní přehled v těchto oblastech, abyste v budoucnu byli schopni porozumět věcem, které se kolem vás dějí, a náležitě s nimi pracovat.

Pokud jste si tedy na začátku mysleli, že mezi doporučenými obory najdete třeba takové programování, není tomu tak. Pro vás bude důležité to, abyste díky svým znalostem chápali práci programátora a dokázali si z toho vyvozovat souvislosti. Díky tomu pak můžete s programátory snadno pracovat a nemusíte sami tento obor excelentně ovládat.

Pokud instinktu Billa Gatese důvěřujete, doplňte svou knihovnu o základní publikace týkající se různých vědních oborů, matematiky a ekonomie. Známá statistika říká, že když si ke kterémukoli tématu přečtete tři knihy, budete o něm vědět víc, než 95 % populace. A to vám v tomto případě umožní uspět v ekonomice budoucnosti.

#billgates #gates #inspirace #tipy #navody #vzdelani #budoucnost #prace

Hodnocení: +34
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.