13.08.2018 2 minuty čtení

Víno pro kočky a pivo pro psy? Tenhle podnikatel na tom slušně vydělává

Chovat se ke zvířatům stejně jako k lidem? To už je dlouhou dobu celkem běžná věc. Ať už to jsou zvířecí hotely, psí oblečky a nebo třeba zvířecí kosmetika. Brandon Zavala však zašel ještě trochu dál.

„Křičeli na mě, že jsem idiot, když se ze zvířat snažím dělat lidi. Ale podle mě to dělá celá společnost,“ říká třiatřicetiletý podnikatel z amerického státu Colorado.

A čím přesně že si zasloužil takové nadávky? Před třemi lety totiž založil firmu Apollo Peak, která vyrábí napoje pro kočky a psy. Za zmínku stojí například MosCATo, Pinot Meow, Catbernet, CharDOGnay, či Malbark. A nebo třeba všeříkající Dog Beer Pawty Pack.

Kočičí vína mají originální názvy

Zvířecí závisláci? Spíše gurmáni

Pokud si říkáte, že dávat zvířatům úmyslně alkohol hraničí s týráním, můžeme vás uklidnit. Tyto nápoje totiž žádný alkohol neobsahují. Je v nich pouze malý výtažek z rostliny jménem Šanta kočičí, které se také přezdívá „kočičí kokain“. A pokud si nyní říkáte, že to je ještě horší než alkohol, pak vězte, že kočky s touto rostlinou venku normálně přicházejí do styku a efekt „rauše“ trvá přibližně pět až deset minut. Navíc nebyl prokázán vznik závislosti.

Originální výrobky Apollo Peak tak sice vytvoří stav lehkého „opojení“, ale nemusíte se bát, že by se z vašeho zvířecí miláčka stal nevyléčitelný alkoholik.

„Je to vtipné, když vaše zvíře pije víno a pak vypadá jako by bylo opravdu opilé, lidé to zbožňují,“ říká k tomu Brandon Zavala, který už svůj byznys rozšiřuje do oblastí jako jsou hračky a další doplňky.

A očividně se mu daří, za rok 2016 měla jeho firma obrat 450 tisíc dolarů, v roce 2017 už to bylo 560 tisíc dolarů.

Je to sice stále relativně malý byznys, ale ukazuje, že když si dokážete najít svou tržní niku, můžete prosperovat. Stačí originální nápad.

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.