02.08.2020 4 minuty čtení

2 akcie, které vám přinesou dlouhodobě jistotu a zajímavé zhodnocení.

Tyto akcie mohou zajímavě diverzifikovat vaše portfolio, snížit celkové riziko vašich investic a poskytnout vám dlouhodobě skvělé výnosy.

Pandemie Covid-19 ukazuje investorům, jak volatilní mohou trhy být. Často se tak děje i bez varování. Proto je pro investory v současné době ještě důležitější držet ve svých portfoliích bezpečné investice, na které se mohou spolehnout, bez obav, co se s trhy v krátkodobém horizontu stane.

V ideálním případě investoři mohou akcie držet po léta a pokud odolají nutkání prodávat, mohou využít výhod složeného úročení. Kapitálové zisky a případně i dividendový příjem přivedou investora k dlouhodobému bohatství. Níže jsou uvedeny dvě silné akcie, které můžete nakoupit a zapomenout, že je vlastníte.

Adobe

Zdroj: finance.yahoo.com

Adobe ztělesňuje špičkovou technologickou firmu, která je proslulá svým kvalitním softwarem. Pojmy jako #Photoshop, #Illustrator a #Reader jsou programy na nejvyšší úrovni, které vyhledávají profesionálové v mnoha průmyslových odvětvích. Ať už budeme hovořit o graficích, kteří navrhují reklamy nebo podnikatelích, kteří potřebují profesionální program pro úpravu fotografií, máte jistotu, že bude po produktech #Adobe existovat poptávka.

Společnost se sídlem v San Jose se vlivem současné situace zintenzívněla přechod k modelu založeném na předplatném, který zajištuje ještě větší stabilitu dlouhodobých příjmů. Ve fiskálním roce 2019 přitom vzrostly tržby společnosti o 23,7 % a to zejména díky výnosům z předplatného, které tvořily téměř 90 % příjmů.

Z dlouhodobého hlediska akcie performuje skvěle. Za posledních 10 let marže společnosti nikdy neklesly pod 6 % a v posledních třech fiskálních letech se pohybovaly dokonce na 23 %.

Adobe bohužel nevyplácí dividendu, v posledním roce však jeho akcie vzrostly téměř o 50 %, což více než vykompenzovalo absenci pravidelně vyplácené dividendy.

Mastercard

Zdroj: finance.yahoo.com

Mastercard je z hlediska dlouhodobé investice, o které nechcete moc přemýšlet, ideální. I když mohly výdaje spotřebitelů, vlivem pandemie klesnout, z dlouhodobého hlediska mohou investoři nadále očekávat nárůst tržeb.

V roce 2019 vzrostl čistý výnos společnosti sídlící v New Yorku o 12,9 %, neboli o 16,9 miliardy dolarů. Oproti roku 2018 se pak jedná o růst dokonce 35 %. Pokud jde o marži pak z tohoto hlediska #Mastercard doslova exceluje. Za posledních 10 let dosáhla nejnižší marže 28 %. Za normálních okolností tak představuje Mastercard sázku na jistotu.

I když došlo k poklesu tržeb z důvodu pandemie Covid-19, Mastercard je ve skvělé formě, připravená zvládnout jakékoliv protivenství a absorbovat téměř jakýkoliv zásah do svých finančních výkazů. Jedná se tak o akcie, kterých se investoři nemusí z dlouhodobého hlediska obávat a mohou je vlastnit takřka navždy.

Mastercard tvoří v podstatě světový duopol se svým konkurentem Visou a obě akcie tak mohou být dobrou volbou pro investory, kteří hledají akcie, které by mohli držet po celý zbytek života. Jediným důvodem, proč by mohla být Mastercard lepší příležitostí, je to, že má z dlouhodobého hlediska větší prostor pro růst. S tržní kapitalizací 438 miliard dolarů je hodnota Visy o téměř polovinu vyšší než v případě Mastercard, která se chlubí hodnotou 312 miliard dolarů. Vyšší tržní kapitalizace Visy se tak může dotknout svého stropu dříve než v případě Mastercard, což by mohlo mít negativní dopad na potenciální dlouhodobý růst akcií.

Akcie Mastercard vyplácí v současné době skromnou dividendu 0,5 %, která je srovnatelná s dividendou #Visa.

Kterou akcii je lepší nyní koupit?

Zdroj: finance.yahoo.com

Obě dvě výše uvedené akcie jsou pro investory skvělou možností pro doplnění portfolia, v posledním roce překonaly výkonnost indexu S&P 500 (i když Mastercard pouze lehce). Pokud ale máte prostor pouze pro jednu akcii, pak může pohled na jejich P/E ratio výběr zúžit na jedinou – Mastercard. Adobe má za sebou v posledním roce přeci jenom výrazný růst a je otázkou, zda bude schopné v budoucnu podobnou výkonnost opět zopakovat.

#akcie #jakinvestovat #investovani #investicniprilezitost

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.