Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 966.

Zaregistrovat se

Ušetřete se k bohaté smrti

Četl jsem na Warengo článek o frugalismu a ten mě inspiroval...

k napsání dalšího článku, který jej posune na další level. Ale nejdřív mi dovolte, tenhle článek mi dává smysl, když je někdo "short on money" nebo je od přírody spořivý. Já se považuji za spořivého člověka, avšak tohle už je na mě moc. Tak si dáme nejdříve pár tipů pro frugalisty a pak životní rada na závěr.

 • Čistěte si zuby bez zubní pasty, když si je budete čistit pravidelně a poctivě, pastu s fluorem vůbec nepotřebujete.
 • Nesviťte, v noci je stejně lepší spát.
 • Aby vás to nesvádělo, nechte si odpojit elektřinu. Rýži stejně vaříte na plynu a mobil si nabijete v práci, elektrika absolutně není potřeba.
 • Víte kolik stojí čtvereček záchodového papíru? A kolik stojí 200 ml vody na umytí v bidetu nebo ve sprše? Vodou je to zdravější a levnější.
 • V létě místo sprchy u vás doma vyhledávejte veřejná koupaliště se sprchou zdarma. Pro celoroční úsporu si najděte zaměstnavatele, který nabízí sprchy, budete tak moc vyzkoušet i vlažnou vodu.
 • Vyhýbejte se dopravním prostředkům, vše do 10 km je pohodlně přístupné pěšky, uděláte tak něco pro své zdraví.
 • Jídlo kupujte jen v případě nutnosti, supermarkety musí vyhazovat prošlé a nezávadné potraviny, berte vše.

Jak to tak píšu, jedná se o velmi zdravý životní styl - hodně spánku, studená sprcha, střídmé jídlo a hodně pohybu. Prosím o další užitečné tipy do komentářů.

Rada na závěr:

Je nutné vědět, proč to děláte, co je cíl. Já osobně mám cíl na tomto světě si ten život užít a ne zbohatnout. Zkuste si sami sebe představit za 30 let například - jak vypadá váš život? Koukněte se budoucím okem do minulosti a zhodnoťte ten strávený čas.

Moje motto: Užívej dne... i noci!

PS: Autor článku se tomuto stylu života nevysmívá, sám je chudý a včera musel opékat špekáčky na dřevě z lesa a pít vodu z lesní studánky.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • K té sprše - odkoukaná zkušenost z města: Pokud jsou na náměstí zabudované trysky s vodou, je to ideální místo nejen na pravidelnou koupel, ale dokonce i na přečvachnutí nějakého toho prádla.

  1
 • Skvěle napsané, vidím to podobně :))

  1

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 966.

Zaregistrovat se