31.07.2020 3 minuty čtení

Další tip pro úspěšný networking

Dnešní tip, v pořadí č. 4, bude o “bytí v přítomnosti”.

Velkou chybu udělali ti z vás, kteří už přestali číst a myslí si něco ve stylu: Zase esoterické povídání!. Neboj, nebudeme tady dělat přednášku o tom, jak pomáhá přítomný okamžik. K tomu určitě najdeš lepší stránky. O čem to tedy bude a co to znamená v networkingu? 
Spíš to budou velmi praktické rady, aby sis ze setkání odnesl co nejvíce. Většinu už určitě znáš, ale opakování je matka moudrosti a třeba najdeš i nějakou třešničku na dortu.

- na setkání přijď o 5 MINUT DŘÍV - to platí o online setkání (pokud se týká fyzické schůzky, raději o 10 minut), vyzkoušej si techniku - připojení, zvuk i obraz a klidně požádej o zpětnou vazbu, jestli vše funguje tak, jak má. Jde hlavně o tvůj pocit soustředění a klidu.
- vypni si rušivé věci - telefon, maily a ostatní záložky v prohlížeči - multitasking tady nevyhrává
- připrav si NĚCO DOBRÉHO K PITÍ (oblíbenou kávu, čaj nebo limonádu s ledem) - při mluvení je potřeba doplnit tekutiny, aby ses cítil/a komfortně. 
- připrav si POVÍDÁNÍ O SOBĚ - viz předešlý příspěvek - nepodceňuj tento krok, vyzkoušej si svoji minutu. Většinou v hlavě víme, co chceme říct, ale když to máme opravdu říct, často se slyšíme říkat úplně jiné věci nebo to vyzní jinak, než jsme chtěli.
- BUĎ OTEVŘENÝ, pozorně poslouchej, co říká moderátor a co říkají ostatní - pokud budeš opravdu otevřený, uvidíš i skryté možnosti, které ti setkání přináší
- měj po ruce papír a tužku, zapisuj si, dělej si poznámky - můžeš se k nim kdykoli vracet. Důležitá data jsou např. jména, co tě zaujalo na někom, čím bys ty mohl přispět někomu jinému a nebo čím by mohl být on užitečný tobě. 
- buď prostě TVOŘIVÝ A HRAVÝ - networking je o propojování lidí, může se třeba stát, že svému kamarádovi pomůžeš uskutečnit obchod jeho snů.

Jednou z nejdůležitějších věcí na networkingu je: ČTI MEZI ŘÁDKY! Více naslouchej, co říkají ostatní. A sleduj nejenom to, co říkají slovy. O sobě mluv pomocí “laser speak”. O tom se dočtete v jednom z našich dalších článků.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.