30.07.2020 2 minuty čtení

Zlato a Bitcoin se v roce 2020 ukázaly být zatím nejvýnosnějšími aktivy

Co pozitivního si můžeme vzít z dosavadního vývoje cen Bitcoinu a zlata a z první vlny pandemie?

Bitcoin se v současné době pohybuje kolem 10 900 USD a od začátku roku roste, zlato nyní dosahuje nových maxim. 

Nejvýkonnější aktivum

Na pozadí hospodářské krize v důsledku COVID-19 je zlato jedním z nejsilnějších aktiv letošního roku. Někteří analytici vidí tuto rally jako silný důkaz strukturální slabosti amerického dolaru. Není divu, protože historicky se lidé obrací k fyzickému zlatu jako zajištění pro případ ekonomické krize. 

Naproti tomu dolar bude nadále oslabovat, a jeho reálná hodnota bude klesat v důsledku tisku nových a nových miliard "papírků". 

Bitcoin a digitální měny

Bitcoin zůstává nejmocnějším v kryptosvětě. A vydržel to i během pandemie. Cena zpočátku mírně poklesla, ale později se stabilizovala. Během pandemie si lidé začali uvědomovat potřebu státem neovlivnitelné měny, na kterou se mohou spolehnout.

Nicméně také vlády si během pandemie uvědomily, že peníze, jak je známe dnes, jsou zastaralé. A také, že k národním měnám je třeba přistupovat odlišně. Čína a některé další státy tak v současné době pracují na digitální měně centrální banky - CBDC.

Dopady pandemie

Bitcoin a další digitální měny odolávají krizi způsobené COVID-19 a zatím vítězí. Investoři začali věnovat více pozornosti kryptoměnám a kryptosvětu ve snaze nepřijít o své peníze.

Na druhé straně stále neznáme všechny dopady pandemie, začíná však být zřejmé, že se změní mnoho věcí, které byly považovány za samozřejmost, včetně například přístupu k hotovosti a platebnímu systému.

Závěr

Pandemie nás všechny otestovala. Ať už z hlediska ekonomiky, soukromého života nebo financí. Tím ale také donutila vlády, ale i jednotlivce k tomu, aby uvedli do pohybu zatím nerealizované projekty typu digitální veřejná správa, digitální finance, výuka na dálku a práce z domova. Teď alespoň už víme, jak případnou druhou vlnu pandemie zvládnout a také, že přechod na digitální svět je nevyhnutelný.

Zdroj: theblockcrypto.com

#investice #pandemie #zlato #usd #bitcoin #digitalnimeny #digitalizace #koronavirus

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.