Bezos je moc starej a Buffett si na hodnýho strýčka jen hraje, říká rebel Musk

Jak proti sobě během pár dnů poštvat hned několik nejbohatších lidí světa? Je to snadné, stačí být jedním z nich a mít trochu proříznutou pusu. Tak, jako Elon Musk.

Elon #Musk byl vždy tak trochu svůj, nezajímalo ho co si o něm myslí okolí, nebo co si o jeho tweetech myslí samotná #SEC. Když ho v roce 2018 naštval potápěč, který kritizoval jeho snahy pomoci dětem zatopeným v jedné thajské jeskyni, nazval ho jednoduše pedofilem. Zkrátka, co měl na jazyku, to pustil ven. 

Jenže aby někdo kritizoval všemi obdivované a respektované miliardáře typu #Bezos, #Buffett či #Gates? Člověk by čekal, že to bude i na Muska trochu moc. Jenže, to by nebyl Elon Musk...

S Jeffem Bezosem už Musk nějaký ten pátek soupeří skrze #SpaceX a Blue Origin. Jejich vztah se poprvé trochu vyostřil už v roce 2004, kdy se tito dva budoucí velikáni světového byznysu setkali, aby probrali své vesmírné ambice. Muskův komentář po schůzce? "Snažil jsem se mu dobře poradit, ale on to ignoroval."

Takže když tento víkend došlo v rozhovoru pro The New York Times na téma vesmíru a souboje s Blue Origin, Musk šanci pro rýpnutí dokonale využil a naznačil, že podle něj už je Bezos na takový projekt příliš starý a že samotný vývoj projektu Blue Origin je příliš pomalý.

"Ten progres je příliš pomalý a mnoho let už mu nezbývá, ale stejně jsem rád, že dělá to, co dělá"

Přidá Bezos nějakou poznámku? Už dříve řekl, samozřejmě v návaznosti na Muskovo rýpání, že snaha o kolonizaci Marsu je dle jeho mínění naprosto nemotivující. Co bude teď? Můžeme si vzít imaginární popcorn a sledovat.

Elon Musk rozhovor pro The New York Times pojal jako takovou rýpací seanci, protože pouze u Bezose to neskončilo. Musk moc dobře ví, jaký na něj má názor legendární investor Warren #Buffett, takže když v rámci rozhovoru došlo na jeho osobu, Musk si nebral servítky.

Podařilo se mu vytvořit si image hodného strýčka, což je podle mě dost přehnané. Řekl bych, že je přeceňovaný."

Buffett si ve svém věku asi nebude z takového proslovu dělat vrásky a na rozdíl Jeffa Bezose to zřejmě přejde bez poznámky. Je však jasné, že v jeho očích Musk po těchto slovech nestoupne.

A to ani v očích Billa Gatese, který zkritizoval Elona Muska za jeho poznámky směrem ke COVID-19 a vývoji vakcíny. K tomu už ale určitě více napíše @PatrikKudlacek :))

No, každopádně, řekněte, jde toho Muska nemilovat?

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • hele kdo seje vítr sklízí bouři 😉 ...s těmi desítkami miliard majetku bych se toho ale asi taky nebál 😁

    0
    • Hele taky si říkám, že trochu té zdravé rivality tomu chybělo :)) Přesně tohle by potřeboval český trh, tady jsou všichni podělaní cokoli říct, přitom ta zdravá rivality vede k progresu.

      2

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 966.

Zaregistrovat se