26.04.2019 2 minuty čtení

Týmová platforma Slack se připravuje na IPO, očekává se valuace kolem 17 miliard

Lyft, Pinterest, Zoom, za pár dní Uber. A nedlouho poté i Slack, známá týmová platforma založená Stewartem Butterfieldem v roce 2013.

Slack by se měl stejně jako Uber objevit na newyorské burze NYSE v průběhu května, vzhledem k aktuálnímu procesu však spíše na jeho konci. Burziáni firmu najdou pod tickerem SK.

Podle dnes zveřejněných dokumentů dosáhl Slack za uplynulý fiskální rok skončený ke 31. lednu tržeb ve výši 400,55 milionů dolarů, přičemž ztráta za stejné období činila 138,9 milionu dolarů.

Platforma se zatím může chlubit intenzivně rostoucí základnou uživatelů i platících zákazníků, jejich počet se meziročně zvýšil o 49 % z 59 tisíc na nynějších 88 tisíc. Rok předtím rostl počet platících uživatelů o 59 % ze 37 tisíc. V současnosti 575 z těchto uživatelů platí ročně více než 100 tisíc dolarů za využívání služeb platformy.

Zakladatel a CEO firmy, šestačtyřicetiletý Stewart Butterfield, bude mít i po IPO ve firmě hlavní slovo, přičemž jeho podíl aktuálně činí 8,6 %. Dalšími významnými investory jsou například Accel, Andreessen Horowitz, Social Capital či SoftBank. Valuace firmy se očekává kolem 17 miliard dolarů.

Platformu usnadňující týmovou spolupráci a řízení projektů založil Butterfield v polovině roku 2013, kdy řešil potřebu efektivnější komunikace ve své tehdejší firmě. Slack tak v podstatě vznikl čistě jako vedlejší projekt, který nebyl zamýšlený jako budoucí firma. Nebývalý zájem však přesvědčil zakladatele o smysluplnosti jeho samostatného rozvoje.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.