25.04.2019 2 minuty čtení

Masayoshi Son ukázal, jak neinvestovat do bitcoinu, prodělal na něm více než 3 miliardy

Masayoshi Son, japonský miliardář a zakladatel technologického giganta SoftBank, je známý svým riskováním a obchody na hraně. Teď to sice nebolelo tak, jako na přelomu tisíciletí, přesto se jedná o solidní ztrátu.

Není to tolik známá věc, ale na přelomu milénia se Sonovi povedl husarský kousek. Sesadil totiž z trůnu tehdejšího suverénního vládce nejbohatších lidí světa, Billa Gatese. Japonský byznysmen tehdy agresivně investoval do rychle rostoucích internetových firem a to mu na vrcholu dot-com bubliny přineslo pohádkové bohatství. Ale jen na papíře a na krátký okamžik.

Jakmile praskla dot-com bublina, sesypalo se také tehdejší Sonovo internetové impérium. Hodnota jeho majetku se během několika dní propadla o hrůzostrašných 95 procent. Vypadalo to, že přehnané riskování se Sonovi stalo osudným.

Jenže houževnatý podnikatel se rychle oklepal, restrukturalizoval svá aktiva a pustil se znovu do práce, aby byl dnes opět na vrcholu. Ačkoli zdaleka není nejbohatším mužem světa, se svými 16 miliardami dolarů a investičním kapitálem ve výši dalších 190 miliard dolarů v rámci SoftBank Ventures hraje v byznysovém světě významnou roli.

Sázka na bitcoin nevyšla

A jak nyní informoval deník Wall Street Journal, Sonovi už se dělá radost riskování. Tedy, zatím spíše samotný proces, nikoli výsledek. Podle důvěrných zdrojů totiž Son na radu svého obchodního partnera a „kryptoměnového guru“ investoval do bitcoinu.

Investování do bitcoinu se dnes věnuje mnoho lidí, ale forma, v jaké to provedl jinak úspěšný podnikatel, byla velmi nešťastná. Nakoupil totiž blíže nespecifikované množství na konci roku 2017, tedy v době, kdy se cena blížila svému dosavadnímu vrcholu na hranici 20 tisíc dolarů za kus.

Jenže jak už víme z historie, v roce 2018 následoval rychlý propad ceny nejslavnější kryptoměny, který se zastavil až na hranici 3 tisíc dolarů za kus. Son sice nečekal až na tuto hranici, přesto začal ve zmatku na začátku roku 2018 prodávat. Podle zdrojů Wall Street Journal na tomto obchodu během krátké chvilky prodělal kolem 130 milionů dolarů, tedy více než 3 miliardy českých korun.

Masayoshi Son by se tak měl zajít poradit se Stevem Wozniakem, který naopak ukázal, jak se investice do bitcoinu může vyplatit. Spoluzakladatel Applu do této kryptoměny investoval v jejích začátcích při ceně 700 dolarů za kus, aby ji prodal právě na vrcholu, když cena atakovala již zmíněných 20 tisíc dolarů.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
7 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
3 minuty
6 minut
6 minut
5 minut
Doporučené příspěvky
3 minuty
7 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
3 minuty
6 minut
6 minut
5 minut