23.07.2020 3 minuty čtení

Warren Buffett právě nakoupil akcie Bank of America za 800 milionů dolarů. Měli byste se přidat?

Warren Buffett si tento týden koupil téměř 43 milionů akcií Bank of America za více než 800 milionů dolarů, to jeho podíl na firmě zvedlo na 11 %

Podíl Berkshire's Hathaway na firmě Bank of America se tak zvýšil o 3,6 % na téměř 982 milionů akcií. Bank of America měla na portfoliu Barkshire's Hathaway koncem března druhý největší podíl hned po Apple.

Hodnota podílu, který Berkshire Hathaway na Bank of America má, se teď rovná asi 23,9 miliardám dolarů. Akcie banky se letos propadly asi o 32 %, což znamená, že ještě v únoru by Buffettův podíl dělal asi 35 miliard dolarů.

Buffett byl v poslední době kritizován za to, že málo nakupuje a sedí na příliš velkém množství hotovosti Berkshire Hathaway. Ta v prvním kvartálu letošního roku činila 137 miliard dolarů.

Berkshire ale na začátku tohoto měsíce uzavřela dohodu s Dominion Energy, od které odkupuje většinu aktiv. Berkshire Hathaway Energy (BHE) zaplatí za plynovody a plynové zásobníky společnosti Dominion Energy 4 miliardy dolarů a převezme dluh ve výši 5,7 miliard dolarů. Celková hodnota transakce tak činí 9,7 miliard dolarů. Realizace je naplánovaná na poslední kvartál roku 2020.

Přikoupení akcií Bank of America naznačuje, že Buffett aktivně loví výprodejové akcie a je ochotný ke svým aktuálním držením za správnou cenu přikupovat.

Měli byste taky koupit akcie Bank of America?

Bank of America se v současné době obchoduje za 83 % účetní hodnoty a nemá špatné výsledky. Podle aktuálních výsledků banka vygenerovala za poslední kvartál zisk 3,5 miliardy dolarů, nebo jinak řečeno 37 centů na akcii, což překonalo předpovědi analytiků, kteří jí predikovali v průměru 27 centů na akcii. Celkové příjmy banky v druhém kvartálu ale předpovědi analytiků překonaly jen nepatrně. Banka měla příjmy 22,5 miliard dolarů namísto očekávaných 22 miliard.

Akcie se obvykle obchodují za méně než 80 % své účetní hodnoty, pokud společnost přichází o peníze. Investoři předpokládají, že ztráty sníží účetní hodnotu. Bank of America je ovšem zisková a v příštích letech pravděpodobně dosáhne až 10% návratnosti vlastního kapitálu. Můžeme tedy očekávat, že se její účetní hodnota i cena akcií zase vyšvihne zpátky.

Při zemi drží akcie Bank of America především obava z toho, že pokud bude recese opravdu tvrdá nebo bude trvat dlouho, ztráty Bank of America by mohly být značné. Jedním z indikátorů je, že si v prvním kvartálu letošního roku Bank of America vyhradila 3,6 miliard dolarů na pokrytí předpokládaných úvěrových ztrát, ale mnoho lidí se obává, že by to nemuselo stačit.

#buffett #warrenbuffett #berkshirehathaway #akcie #burza

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Já bych se raději nepřidával. Důvodem je silná cykličnost celého bankovního sektoru. Pokud se současná krize prohloubí, banky to odnesou jako jedny z prvních.

  +1
  • Tohle WB jistě tuší, přesto nakupuje...takže si klasicky uvědomil něco mnohem dřív, než zbytek trhu :))

   0
  • Nebo si nákup špatně načasoval.

   0
 • Že by něco tušil?

  0
Doporučené příspěvky
3 minuty
3 minuty
3 minuty
2 minuty
10 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
6 minut
3 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
3 minuty
3 minuty
2 minuty
10 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
6 minut
3 minuty