22.07.2020 2 minuty čtení

Prodáváte? Nebo jen "doručujete" zboží?

O víkendu se nám podařilo "udat" děti k prarodičům a vyrazit po dlouhé době na čistě dospělácký víkend. Cílem byly České Budějovice a tour de bistro. A hned první z nich mě přivedlo k otázkám položeným v titulku tohoto článku.

Bistro, které bylo první na seznamu a do kterého jsme hned po příjezdu vyrazili, shodou okolností v pátek pořádalo grilování na terase. Nabídka vypadala lákavě, a tak jsme se dohodli, že vyzkoušíme mix z několika jídel. Objednali jsme a požádali obsluhu, jestli nám to mohou dát vše na jeden talíř, že "pošérujeme".

Další hodinu a půl jsme smutně koukali na gril, odkud odjížděly steaky všude jinde než k nám a byli jsme už fakt dost otrávení. Očekávané jídlo nakonec dorazilo, a to ve velkolepém stylu. Vše odpuštěno a pochvala kuchaři největší.

Ale proč to píšu:

Hodinu a půl jsme tam seděli hladoví po cestě a za celou dobu se číšník zeptal jen na další Aperol a pivo. Přitom stačilo tak málo, říct: "Bohužel máme hodně objednávek, jídlo bude trvat o něco déle, nedáte si zatím třeba sýry, olivy, klobásku (nebo já nevím třeba chleba se sádlem)?" 

A my bychom si dali. Hladoví, natěšení na pařbičku, bez časového omezení.... A kdyby byly olivky nebo sýry dobré, tak by padly asi více než jedny. Takhle jsme tam jen seděli, brblali, čekali a čekali.. a ve finále jsme už ani neměli chuť si dát další drink.
Zbytečně se tak podnik připravil odhadem o 500 Kč tržby navíc.

Doporučení: Nenoste zákazníkovi jen mlčky zboží. Prodávejte, nabízejte podle jeho okamžité potřeby a podle vývoje situace. 

A to nejen v restauraci, ale kdekoli. Vnímejte zákazníka, jeho náladu, odhadněte situaci a její vývoj a nebojte se nabídnout řešení, službu nebo produkt navíc. To nejhorší, co se vám může stát je, že řekne ne.

A na závěr ještě to "koryto", se kterým jsme byli tak spokojeni. 

Až budete v Budějovicích, zajděte do Coblihy, doporučuji. Tímto tam zdravím a těším se na příště :)

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.