19.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 20.07.2020: Patová situace v Bruselu, snové dotace na elektromobily a úroky hypoték jdou dolů

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý víkend.

Dobré pondělní ráno všem, akciové trhy vstupují do jednoho z nejdůležitějších týdnů letošního roku. Naplno se totiž rozjede výsledková sezóna z 2. kvartálu, u níž se očekávají veskrze katastrofální výsledky. Ve čtvrtek se například všechny oči budou upínat na čtvrtletní vysvědčení Tesly. Nepůjde navíc jen o to, zda firmy skutečně díky pandemii vykáží příšerné výsledky, ale i o to, zda tyto případné výsledky ustojí aktuálně euforický akciový trh? Úspěšný vstup do nového týdne všem přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Virgin Galactic +14.14 % (24.05 USD)
Konec týdne pro akcie Virgin připomínal start rakety. Za 2 dny po oznámení, že společnost jako CEO nově povede bývalý manažér Disney Michael Colglazier, přidaly skoro 28 %.

NIO -14.30 % (11.09 USD)
Čínská konkurence Tesly v pátek prudce propadla. Mohla za to Goldman Sachs, jež investorům doporučila tuto "nadhodnocenou" akcii začít prodávat s cílovou částkou 7 $.

-----

Burza

Wall Street ukončila poslední týden před otevřením stavidel výsledkové sezóny v plusu. Mohly za to novinky ze závodu o vývoj vakcíny proti COVID-19 i víra v další vládní fiskální stimuly vzhledem k pokračujícímu nárůstu nakažených. 

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Dohoda lídrů by v ideálním případě měla být ambiciózní co do rozsahu a složení toho balíku, zhruba podle toho, co už navrhla Evropská komise. Z mého pohledu je lepší dohodnout se na ambiciózním fondu podle toho návrhu, i kdyby to zabralo o trochu více času. Byla bych ráda, kdyby se lídři dohodli na něčem, co bude ambiciózní, než aby to bylo rychle.“

Lídři EU se o víkendu nedokázali dohodnout na podobě fondu obnovy, skrz který by do koronavirem poškozených ekonomik členských zemí mělo přitéci 750 mld. €. Prezidentka ECB Lagardeová by byla raději za ambiciózní než rychlou polovičatou dohodu.

-----

Číslo dne

240 000 Kč

Německo opět navýšilo dotaci pro nákup eko-vozů, tedy elektormobilů či plug-in hybridů. Ta nově při koupi vozu do 40 000 € (cca 1 065 000 Kč) dosáhne 9 000 €, tedy téměř 1/4 ceny. To se někdo má, my zas dotujeme lístky na vlak a e-shopy dálničních známek.

-----

Bleskově

 Tuzemský hypotéční trh začíná nabírat na atraktivitě. Úroky v červnu klesly z květnových 2,3 na průměrně 2,21 %, což je nejníže od konce roku 2017. Meziročně je tak dnes možné pořídit hypotéku s úrokem o 0,55 % nižším. Banky tím avizují snahu získat nové klienty.

Singapur se chystá na nejhorší recesi od svého osamostatnění v roce 1965. HDP městského státu se ve 2. kvartálu propadlo oproti 1. o masivních 41,2 % a meziročně kleslo o 12,6 %. Celoroční propad HDP by měl dle tamní vlády být rekordních 7 %.

▶ Twitter zveřejnil první výsledky interního vyšetřování středečního útoku hackerů na účty prominentních uživatelů. Dle sociální sítě se útočníci dostali na asi 45 ze 130 účtů, na něž cílili, a z celkem 8 neverifikovaných účtů si stáhli informace. Zní to jako hackerská blamáž.

▶ Sever Evropy propadl elektrickému Audi e-tron. Německá automobilka oznámila, že za první letošní půlrok prodala 17 641 kusů tohoto elektromobilu. V Norsku či na Islandu dnes e-tron tvoří přes 90 % všech prodejů Audi a je žádanější než Tesla. Wow!

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty