30.07.2021 4 minuty čtení

Charlie Munger o Elonu Muskovi: "Nikdy nepodceňujte muže, který sám sebe přeceňuje. Nemusí se pokaždé mýlit"

Blázen bude sice vždycky jenom bláznem, ale když své schopnosti dostatečně přeceňuje, může se mu jednoho dne povést nemyslitelné. A právě díky této nejistotě by se stará škola Wall Street od Muska raději držela dále.

Foto: AP Photo/Nati Harnik

Každý, kdo v posledním vlastní akcie Tesly, si zřejmě pravidelně tak trochu připadá jako na horské dráze. Jejich cena totiž rozhodně nenudí a létá o stovky dolarů všemi směry.

A jelikož je Tesla velmi vděčným tématem, došla na ni řeč i na setkání akcionářů mediálního domu Daily Journal, na němž nechyběl ani dlouholetý společník Warrena Buffetta a viceprezident Berkshire Hathaway Charlie Munger. Během setkání se Mungera, jež v novinách zastává funkci předsedy správní rady, jeden z akcionářů zeptal, co si vzhledem k nedávným…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +34
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Svět potřebuje lidi jako Musk, tečka.

  +7
 • Elon je fenomén, který se objeví jednou za sto let. Dle mého názoru je  reálně jeden z opravdu mála lidí, kteří můžou zásadně změnit svět ve kterém žijeme. Jen představa, že ty díly skládačky Neuralink, Space X , Starlink atd. do sebe jednou zapadnou....budeme se ještě divit:)  Video se simultánním přistáním stupňů Heavy je pro mě jedna z nejvíc inspirativních záležitostí posledních 25 let. (S celým tím kontextem kolem). Na druhou stranu chápu, že spoustu lidí, včetně Buffeta tenhle "no limit" mind set znepokojuje.

  +6
  • @petrDusek Souhlas, stačí si představit, jak by dnes svět asi vypadal bez Muska. Co všechno by tady pravděpodobně stále nebylo. Je to vskutku neuvěřitelné, jak může mít jeden jediný člověk takový drive a takovým způsobem revolučně posouvat ne jeden, ale hned několik oborů současně.

   +3
Doporučené příspěvky
3 minuty
3 minuty
9 minut
6 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
3 minuty
7 minut
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
3 minuty
9 minut
6 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
3 minuty
7 minut
4 minuty
4 minuty