17.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 17.07.2020: Čínská ekonomika opět roste, Brusel bude dělit 750 mld. Kč a Twitter v hledáčku FBI

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, Twitter v Česku nepatří mezi všemi hojně používanou sociální síť. A tak není ničím překvapivým, že kauza středečního masivního hackerského útoku spojeného s bitcoinovým podvodem u nás není tématem číslo jedna. A je to chyba - potenciálně se totiž díváme na jednu z největších kybernetických katastrof v historii sociálních sítí. Proč? To se budete moci dočíst v mé dnešní glose přímo na Warengu. Úspěšný pátek Vám přeje Tomáš.

-----

Partnerem newsletteru je Burza cenných papírů Praha a její trh PX Start pro malé a střední firmy. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Dell +12.19 % (59.10 USD)
Dell oznámil, že zvažuje prodej svého lvího podílu (81 %) ve VMWare. Ten pro jeho akcie skrývá potenciál, neboť má sám o sobě vyšší hodnotu než je dnešní valuace firmy.

Netflix -9.50 % (477.50 USD)
Netflix včera po uzavření burz vydal své kvartální výsledky. Ty způsobily mírný šok, jelikož služba nejenže nenaplnila očekáváni, ale zhoršila pod očekávání i svůj výhled.

-----

Burza

Včerejšek na trzích hodně připomínal pondělí, kdy Pražská burza rovněž rostla navzdory klesající Wall Street, jež je stále sužována obavami z ekonomických následků přetrvávající epidemie koronaviru. Tento týden obavy podpořila i bídná data z trhu práce.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Dosažení dohody bude vyžadovat tvrdou práci a politickou vůli ze strany všech. Nyní je ten pravý čas.“ - slova předsedy Evropské rady Charlese Michela z pozvánky na summit o záchranném fondu.

O víkendu se v Bruselu může začít psát další kapitola historie evropské integrace. Lídři členských zemí zde totiž budou jednat o parametrech zatím největšího záchranného fondu EU, který by měl disponovat 750 miliardami eur. Nalezení kompromisu však bude složité.

-----

Číslo dne

3,2 %

Čínská ekonomika opět začala růst. V období od dubna do června dle včera zveřejněných vládních dat meziročně vyrostla o 3,2 %. To zní velmi nadějně, zvlášť ve srovnání se zbytkem světa. Zároveň to znamená, že se Pekingu podařilo vyhnout se recesi.

-----

Bleskově

 Britská poradenská společnost Utility vytvořila seznam 70 měst Evropy, Asie, Ameriky a Austrálie a seřadila je podle výhodnosti k podnikání z pohledu nákladů. Praha skončila 2. hned za vítěznou Budapeští a před 3. Varšavou a 4. Bratislavou. Všude dobře, doma...

▶ Americká banka Morgan Stanley v letošním Q2 vykázala rekordní tržby ve výši 13,4 mld. $, čímž o celé 3 mld. přeskočila odhady analytiků. Táhly je především příjmy z obchodování, jež oproti Q1 stouply skoro 3x a meziročně o celých 73 %.

▶ Kauza hacknutí Twitteru nabírá na obrátkách. Do vedení vyšetřování toho, jak se hackeři na účty prominentních uživatelů dostali či kam vedou jejich s bitcoinem spojené digitální stopy, se včera postavila rovnou FBI. To za těch 120 000 $ spíš nestálo...

▶ Skupinu Mall Group opouští dosavadní generální ředitel Oldřich Bajer. Místo něj na klíčovou pozici dle tiskové zprávy nastupuje pětičlenný board pod vedením předsedy představenstva Jakuba Havrlanta. Hoši se holt neshodli.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty