16.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 16.07.2020: Soudní majstrštyk Applu, koronavirus zvládáme jako nic a hackeři řádí na Twitteru

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, aktuální skóre ČD versus veřejnost - České dráhy zatím v letošním letním klání dominují a od začátku července již vedou 6:0. Buďme ale v klidu, ze shora přišlo ujištění, že je to všechno jenom jedna velká náhoda, žádná systémová chyba. Spíš to bude nějaká předvolební účelovka. Ty letošní populární reklamy na ČD s Trojanem, jak se říká, did not age well... Úspěšný den Vám přeje Tomáš.

-----

Partnerem newsletteru je Burza cenných papírů Praha a její trh PX Start pro malé a střední firmy. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Royal Caribbean Cruises +21.20 % (58.36 USD)
Kdo pozitivní zprávy o vývoji vakcíny viděl asi nejraději, byl sektor cestovního ruchu. Nahoru zamířili lodní i letečtí dopravci stejně jako velcí provozovatelé hotelů.

BioNTech -7.01 % (78.00 USD)
Na druhé straně trhu se stalo nevyhnutelné. Zatímco všichni oslavují Modernu, akcie ostatních "koní" ze závodu o získání vakcíny zahalilo drobné zklamání.

-----

Burza

Koronavirus? Jaký koronavirus? Kdepak, pozitivní novinky o vývoji vakcíny společnosti Moderna opět dokázaly Wall Street vlít optimismus do žil. S&P 500 to po čtvrté v řadě nandal i technologickému Nasdaqu, jehož překoupeným akciím dochází dech.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Ten případ nebyl o tom, kolik platíme na daních, ale o tom, kde je máme platit. Jsme hrdí na to, že jsme největším plátcem daní na světě, protože víme, jak důležitou roli má placení daní ve společnosti.“

13 miliard eur. Přesně o tolik včera přišla EU a přesně tolik ušetřil Apple, který zaznamenal klíčové vítězství u evropského Nejvyššího soudu. Jablíčkáři dle rozsudku nemusí v Irsku vracet peníze z daňových výhod, jež zde obdrželi. Irsko země zaslíbená!

-----

Číslo dne

8 000 000 

Všude se dnes pravděpodobně ve spojení s koronavirem dočtete, že se jím už na světě oficiálně nakazilo 13 700 000 osob a přes 585 000 lidí mu podlehlo. Na druhou stranu je ale potřeba zdůraznit, že 8 000 000 všech známých nakažených se již uzdravilo.

-----

Bleskově

 Institut pro měření a vyhodnocování zdraví včera publikoval rozsáhlou studii, která předpovídá, že svět čeká od roku 2050 postupné vylidňování. Dle autorů studie tak bude třeba na území České republiky v roce 2100 žít pouze 6,73 milionu obyvatel

▶ Jack Dorsey měl včera zřejmě perný den. Celá řada prominentních twitterových účtů se stala obětí hackerů, kteří sledující lákali na bitcoinový podvod. Mezi napadenými jsou Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos, Uber, Bloomberg, Barack Obama či Coinbase. Ups...

▶ OPEC+ začíná polevovat svůj stisk na kohoutu globální produkce ropy. Oživování ekonomiky a rostoucí poptávka včera země OPEC a Rusko donutily k dohodě, na základě které od srpna začnou současná tvrdá omezení těžby postupně opadat.

Boeing sčítá další ztráty. V červnu se mu před dveřmi seřadili další kupci, kteří kvůli současné krizi v letectví byli nuceni zrušit své objednávky na dodání celkem 60 letounů. Během prvních 6 měsíců letos Boeing dodal pouze 70 strojů, o 71 % méně než loni.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty