15.07.2020 3 minuty čtení

Hlavní typy nemovitostí, které by měl investor znát

Rozdíl mezi rezidenčními a komerčními nemovitostm a jak se dále dělí

Online investování do nemovitostí prostřednictvím crowdfundingu poskytuje investorům širokou škálu investičních možností. Typy nemovitostí, do kterých mohou investovat, nejsou výjimkou. Na trhu existuje mnoho kategorií nemovitostí, do kterých se dá investovat a každý typ má své vlastní výhody a specifika.

Většina crowdfundingových platforem usnadňuje investorům práci při vybírání správného projektu. Nabízejí pouze ty nejslibnější projekty, které byly analyzovány jejich odborníky nebo nezávislou třetí stranou. Investoři tak nemusí hluboce studovat typ nemovitosti a další podrobnosti.

Mít základní znalosti o typech nemovitostí však investorům umožňuje lépe porozumět celému trhu a snížit rizikovost jejich investic. V některých případech si investoři také prostě chtějí vybrat konkrétní typ nemovitosti, který bude vyhovovat jejich investiční strategii nebo diverzifikovat jejich portfolio.

Chcete-li se naučit více o různých typech nemovitostí, je nezbytné znát 3 hlavní. Jedná se o rezidenční, komerční a pozemky.

Rezidenční nemovitosti

Řadové rodinné domy v Santa Monice, USA

Rezidenční nemovitosti jsou ty, které jsou určeny k bydlení lidí. V současné době je většina rezidenčních projektů nové výstavby. Tyto projekty jsou obvykle založeny na dluhových / hypotečních investicích, kde developeři tyto projekty financují prostřednictvím půjček.

Nejběžnější rezidenční nemovitosti jsou:

Bytové jednotky / apartmány - samostatné byty, které je součástí větší budovy s ostatními jednotkami

Rodinné domy - rodinný dům je samostatná budova s otevřeným prostorem na všech čtyřech stranách a není připojena k žádné jiné konstrukci.

Bytové komplexy - typ bydlení, ve kterém je v jedné nebo několika budovách v jednom komplexu obsaženo více bytových jednotek. Běžným příkladem tohoto typu nemovitostí je činžovní dům.

(Poznámka: V některých zemích se nemovitosti s více než 4 jednotkami považují za komerční nemovitost. Příkladem může být činžovní dům)

Méně obvyklými rezidenčními nemovitostmi je například mobilní dům, obytný karavan nebo obytná loď (houseboat).

Komerční nemovitosti

Kancelářské prostory jako komerční nemovitost

Komerční nemovitosti, také známé pod pojmem CRE (commercial real estate), jsou ... pokračování článku

______________________________________________________________

Společnost BrikkApp má ve své databázi více než 200 online investičních platforem do nemovitostí po celém světe. Pokud vás zajímá tato forma investování nebo se chcete dozvědět více, navštivte nás portál BrikkApp.

#nemovitosti #investovani #online

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.