Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 942.

Zaregistrovat se

Je to letadlo? Nebo helikoptéra? Unikátní hybrid už si rezervoval i Michael Bloomberg

Tzv. tiltrotor, jak se tento druh letadla nazývá, má k dispozici zatím jen armáda, ale díky italskému výrobci si ho budoucí moci od roku 2020 objednávat také civilní zákazníci.

Italský výrobce letadel Leonardo bude tento unikátní hybrid letadla a helikoptéry s označením AW609 prodávat za cenu kolem 25 milionů dolarů. Do konce tohoto roku by firma ráda získala všechna potřebná povolení, díky čemuž by mohli soukromí zákazníci vzlétnout s tímto strojem už v polovině roku 2020.

Firma si však před zodpovědnými úřady bude muset obhájit svůj pokrok od roku 2015, kdy se jeden její testovací stroj zřítil a při nehodě zemřeli oba piloti.

Pokud schválení projde, jedním z prvních zákazníků by měli být například americký miliardář Michael Bloomberg nebo třeba největší světový provozovatel helikoptér Era Group z amerického Texasu.

AW609 má velmi nadstandardní vybavení včetně „občerstvovacího koutku“ či toalety a pojme až 9 pasažérů a 2 členy posádky. Při maximální rychlosti kolem 500 km/h je díky přetlakové kabině schopen letět ve výšce 25 tisíc stop, tedy asi 7,6 kilometrů nad zemí. Stroj se tak může snadno vyhnout špatnému počasí a tím zlepšit svůj dolet a samozřejmě pohodlí pasažérů.

AW609 je schopen stejně jako helikoptéra vzlétnout vertikálně, díky motorům na křídlech pak může kdykoli ve vzduchu přejít do režimu klasického letadla.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 12 942.

Zaregistrovat se