Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
20.11.2020 4 minuty čtení

Německý frugalista Oliver Noelting: Do důchodu chci odejít ve 40

Jít do důchodu ve 40 by ještě před 20 lety přišlo většině lidí šílené. Ale spolu s hnutími jako jsou FIRE (finanční nezávislost, brzký odchod do důchodu) a frugalisté se o tento nesnadný cíl začíná snažit více a více lidí. Třeba Oliver Noelting.

Oliver Noelting je bezpochyby nejslavnějším německým frugalistou a na svém blogu svou životní filozofii sdílí s nemalým množstvím fanoušků. Jak o něm v loňském roce napsal server Euro: „Není zrovna moc stránek, které by nabízely postup výroby levného domácího mýdla hned vedle sofistikovaných tipů daňové optimalizace kapitálových výnosů. Blog Olivera Noeltinga z Hannoveru takovým místem je.“

Co to je frugalismus?

V rozhovoru pro server Tekportal sám Noelting na tuto otázku odpovídá.

„Frugalismus je způsob života, kdy se člověk snaží vést spoko…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +40
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Přátelé, jeho existenci především vévodí idea hnutí . Toto hnutí posilnilo nejen za poslední globální recese. Noelting se jej pouze ujal u sebe doma v Německu. Amerika je plná frugalistů. Koukněte třeba na tuhle sympatickou rodinku (https://www.frugalwoods.com/). .... On dostává i honoráře z talkshow. Kdyby mu babička dala 100€ k narozeninám tak je znovu investuje. Spoření je jen počáteční operátor. On je tak doopravdy z 90% investor. To extrémní spoření uvádí jen jako příklad, ze kterého se může poučit i člověk mající menší příjmy. 

  0
 • Takže vlastně jediné, co dělá je, že nejezdí do Thajska. Tak to taky dělám, takže jsem frugalista.

  1
 • Umírněný životní styl (tak si ho nazývám sám pro sebe) dovede vést jen určité procento lidí. Důležité je dělat to, co vás baví. A vedle toho samozřejmě investovat na finanční svobodu. Myslím si, že finanční svobodou život nekončí, člověk by měl být užitečný svému okolí stále. 

  2
 • Je opravdu dobrý.

  2
 • super @natalieschejbalova , nový pojem, se kterým jsi mě seznámila 😊

  2
Doporučené příspěvky
4 minuty
7 minut
6 minut
5 minut
9 minut
6 minut
6 minut
5 minut
9 minut
7 minut
7 minut
5 minut