14.09.2021 4 minuty čtení

Robert Kiyosaki: finanční nezávislost a finanční svoboda jsou dvě různé věci. Nepleťte si je!

Autor knihy Bohatý táta, chudý táta Robert Kiyosaki na svém blogu v nedávném článku rozvíjí myšlenku, že většina lidí nechápe, co ve skutečnosti znamenají kouzelná slůvka „finanční nezávislost“. Pojďme se podívat proč.

„Bez ohledu na to, kolik vyděláváte peněz, abyste se skutečně osvobodili, musíte změnit své nastavení mysli,“ píše Kiyosaki.

Kiyosaki často slýchá lidi říkat, že si přejí, aby více vydělávali nebo najednou přišli k milionu dolarů. Potom že by neměli žádné problémy a byli by finančně nezávislí.

Problém s podobnými frázemi je ale ten, že předpokládají, že jediné, co potřebujete k finanční nezávislosti, je hodně peněz. Tak to ale není. „Ve skutečnosti můžete mít hodně peněz a pořád být chudí. Můžete mít hodně peněz a stejně nebýt svobodní,“

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +36
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Typicke americke kiyosakovske slovickareni aby bylo na dalsi knihu o tom samem at its best. :D Ale diky za preklad.

  +3
 • Vůbec jsem z článku nepochopil jaký je tedy rozdíl mezi finanční nezávislostí a svobodou. Můžete mi to někdo vysvětlit?

  +2
 • Divný článok. Teda, rozdiel v pojmom ťažko pochopiť. Áno, cashflow má zmáknutý, ale... len samé slovíčkarčenie. Pokiaľ cashflow z tvojich aktív je vyšší ako tvoj životný štandard, tak si slobodný aj nezávislý. Len to maj v hlave v poriadku a nerob chyby ako ľudia spomínaní v článku.

  0
 • Ani já ne.....

  0