16.04.2019 2 minuty čtení

Majitelé Gucci a Louis Vuitton věnovali 300 milionů euro na obnovu katedrály Notre Dame

Dva nejbohatší muži ve Francii, François-Henri Pinault a Bernard Arnault, se spojili, aby pomohli s obnovou požárem poničené katedrály Notre Dame v Paříži.

François-Henri Pinault vlastní konglomerát Kering, do kterého spadají značky jako Gucci, Saint Laurent či Alexander McQueen. S majetkem ve výši 37,3 miliardy dolarů je 23. nejbohatším člověkem na světě.

Bernard Arnault je s majetkem přesahujícím 90 miliard dolarů dokonce třetím nejbohatším člověkem světa a do jeho skupiny LVMH spadají značky Louis Vuitton, Christian Dior či Moet & Chandon champagne.

Tito dva muži velmi rychle zareagovali na včerejší tragickou událost z Paříže, kde ze zatím neznámých příčin začala hořet katedrála Notre Dame, která je jednou z nejoblíbenějších památek v celé Evropě a ročně ji navštíví přes 13 milionů turistů.

V průběhu záchranných operací panovaly obavy, že oheň bude natolik silný, že se ho nepodaří dostat pod kontrolu a celá stavba, která stojí už více než 850 let, půjde k zemi. To se naštěstí nevyplnilo a hasiči dostali oheň pod kontrolu tak, aby nebyla zničena nosná konstrukce. Díky tomu je možné katedrálu opravit.

Taková rozsáhlá oprava bude samozřejmě velmi nákladná a aby tato tíha neležela pouze na státní pokladně, rozhodli se Pinault s Arnaultem věnovat dohromady 300 milionů euro na obnovu této majestátní stavby.

„Rodina Arnaultových a skupina LVMH se v rámci solidarity s touto národní tragédií zavázaly pomáhat při rekonstrukci této mimořádné katedrály, symbolu Francie, jejího dědictví a jednoty,“ stojí v oficiálním vyjádření na stránkách LVMH.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.