14.01.2019 8 minut čtení

JAK VYPADAL MŮJ PRACOVNÍ ROK 2018

Rok se s rokem sešel a jak už se stává mojí tradicí mezi svátky, je čas opět trochu bilancovat, vyhodnotit, ohlédnout se zpět a následně pak opět dopředu a pak ještě dál…

Rok se s rokem sešel a jak už se stává mojí tradicí mezi svátky, je čas opět trochu bilancovat, vyhodnotit, ohlédnout se zpět a následně pak opět dopředu a pak ještě dál…

Letošní rok byl pro mě po pracovní stránce velmi náročný a jak se říká „výživný“. Spoustu věcí se povedlo. Některé věci se i nepovedly. Zúčastnil jsem se mnoha akcí společenských i vzdělávacích. Několik akcí jsem také pořádal. S čistým svědomím můžu říct, že intenzivnější rok jsem co do pracovní náročnosti a výsledků, ale i emočních prožitků ještě nezažil.

Je to rok, co jsem natočil „Koncoroční projev 2017“ a již tehdy jsem měl pocit, že je to po pracovní stránce náročné. No, ale pořád je to jízda a hranice jsou od toho, aby se posouvaly. Jak se letos dařilo projektům? Co se za rok změnilo? Jaké akce jsme uspořádali a jakých výsledků jsme dosáhli? Odpovědět se Vám pokusím v následujících řádcích

Jak vypadal „Koncoroční projev 2017“?

V roce 2017 jsem realizoval přes 20 obchodních případů. Ono jich byla vlastně přes třicet, ale nájmy jsem pro objektivitu nepočítal.  Začal jsem také budovat obchodní tým a své zkušenosti předávat dále. Cíl pro 2018 byl jasný – otevřít vlastní pobočku. Když se zpětně podívám na video https://youtu.be/2QxXIpsQfEo, přijde mi, jako by to včera, co jsme ho natáčeli? Uteklo Vám to letos také tak rychle?

Adomus reality a finance jinak

Spolupráce s centrálou Adomus reality a finance jinak se prohlubovala každým dnem. Zamakali jsme na informačním systému, webových stránkách a asi nejvíce jsme se věnovali marketingu, novým technologiím a novým trendům v prodeji realit.

Zdokonalení informačního systému makléřům, klientům i tipařům přineslo ještě lepší přehled o jejich zakázkách, výsledcích, úkolech a spolupráci s dodavateli.

Z marketingových a obchodních trendů přibyly například propracované cenové analýzy, transparentní prodejní strategie, procesy a nabídky spolupráce, které obsahují například vlastní webové domény a www stránky jednotlivých nemovitostí. Např. www.prodej-bytu-přeučilova.cz či www.dolnichaloupky.cz a další. V rámci přípravy nemovitosti na prodej jsou dnes neodmyslitelnou součástí profesionální fotografie, videa, home staging, případně další služby s tím spojené.

Díky tomuto nasazení, kvalitně odváděné práci, důvěře klientů, jednání na rovinu a osobnímu přístupu a přispění jednotlivých makléřů, se mému týmu povedlo dokončit 87 zakázek. Za to patří všem velké díky. Velmi si toho vážíme a zakázky, které nám s důvěrou svěřujete, jsou pro nás nejen profesní, ale i osobní záležitostí. I nadále je naším cílem dlouhodobý vztah s Vámi a nikoliv honba za jednorázovým ziskem. Proto si plně uvědomujeme, že realitní servis se dá dělat perfektně a nebo vůbec.

Adomusgen

Koncem roku 2017 se nám podařilo spustit „personální web“ www.adomusgen.cz. Cílem bylo informovat potenciální zájemce o povolání realitního makléře o tom, jak to v realitách chodí, co to obsahuje, co je pro to třeba dělat, aby to fungovalo ( a že toho není málo). A jestli Vás zajímá, jak to konkrétně funguje u nás a chcete se zapojit, dveře pro Vás máme vždy otevřené, ať už na part-time, full-time jako začínající či zkušený makléř nebo máte ambice a potenciál vést a budovat vlastní tým a pobočku a je pro Vás vhodná pozice managera. Práce v realitách a obor „realitní makléř“ zajímá spoustu lidí a toto povolání získává čím dál vyšší prestiž. V realitách obecně a v Adomusu to myslím platí dvojnásob, může dlouhodobě fungovat jen „dobrý člověk“, který se chce dlouhodobě vzdělávat, chce pracovat nejen na sobě, ale také na výsledcích a jde mu v první řadě o dobro klientů a podle toho se také chová. Odměnou mu pak jsou nadstandardní odměny, ale hlavně pocit uspokojení z dobře odváděné práce a z naplněného a vyváženého životního stylu. S touto myšlenkou se nám podařilo oslovit deseti tisíce uchazečů. S šesti sty osmdesáti osmi jsme navázali kontakt a setkali jsme se osobně. Výsledkem je 14 realitních makléřů, kteří se s ztotožnili s naší vizí a vzájemně pracujeme na společných i individuálních cílech. Kteří makléři s námi spolupracují a jak nám průběžně přibývají můžete sledovat na našich stránkách v seznamu makléřů.

Je skvělé, že se nám daří čím dál více šířit Adomusgen a již v lednu a únoru (a určitě i v dalších měsících) se těšíme na další nové kolegy.

 

Adomus Academy

Abychom drželi krok s dobou a vzdělávali jsme sebe a kolegy, dokončili jsme kompletní vzdělávací akademii pro makléře pod hlavičkou Adomus – reality a finance jinak. Tato akademie obsahuje a je postavena tak, aby makléře prováděla krok po kroku v jednotlivých fázích jeho profesního vývoje. Činnost realitního makléře je v principu podnikání a jako takové je velmi náročné. Určitě je spousta lidí, kteří hledají rovnováhu v životních rolích a touží po vyvážení osobního, rodinného i pracovního života.

 

Adomus finance jinak

Tato divize klientům slouží jako „servisní organizace“ velmi dobře. Nemovitosti, které lidé naším prostřednictvím kupují nebo prodávají, umíme financovat prostřednictvím hypotečních úvěrů či stavebního spoření. Nedílnou součástí je pak také pojištění nemovitostí, osob i majetku. Adomus finance jinak se úspěšně přizpůsobují turbulentnímu prostředí na hypotečním trhu, které vzniká díky krokům ČNB. Letos jsme pomohli klientům zafinancovat jejich nemovitosti v hodnotě 150.000.000,-Kč a v podobné výši jsme je také pojistili. Jsem rád, že klientům umíme poradit ať už na našem blogu či při osobních jednáních.

Akce

V letošním roce jsme uspořádali dvanáct startovacích seminářů RM Start s realitními makléři. V rámci Adomus Academie pak probíhaly další školení ať už na technická témata, marketing, obchodní dovednosti i osobní rozvoj. Účastnil jsem se také dalších akcí jako třeba Realitní kongres 2018 a dalších školení napříč realitním trhem pořádaných třeba Asociací realitních kanceláří, projektem Makléři makléřům, Janem Mühlfeitem, Karlem Pavlatovským a dalšími…

Již mezi tradiční týmové akce patří čtyřdenní pobyt v italských Dolomitech, kde čas na sjezdovkách či ve společenské místnosti trávíme čas společně s našimi klienty, tipaři i makléři. Chcete jet s námi a mít hrazenou dopravu, ubytování i skypas? Je to jednoduché, zapojte se do soutěže a jeďte s námi.

Druhou týmovou a velmi zdařilou akcí je několikadenní pobyt v kempu na Karlštejně. Letos se akce opravdu podařila a zúčastnilo se jí 35 lidí.

Co plánujeme na 2019

Co myslíte J? Určitě budeme pokračovat a na všech projektech dále pracovat. Máme „našlápnuto“ jako nikdy. Nemyslím to nijak namyšleně a už vůbec ne arogantně. Právě naopak, jsem nadšený, že se dílo daří.

Jsem rád, že můžeme pomáhat klientům k nebo od jejich nemovitosti tak, aby prodej popř. i pronájem byl pro ně pozitivním zážitkem a my – realitní makléři – tak mohli předčit jejich očekávání.

Motivuje mě, že můžeme pracovat na růstu makléřů a posouvat sebe i naše podnikání dopředu.

Jsem vděčný, že můžeme odvádět kvalitní práci a přinášet přidanou hodnotu, která dává smysl a za kterou dostáváme kvalitně zaplaceno.

Děkuji a mohu-li pro Vás cokoliv udělat, s důvěrou se na mě obraťte.

 

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.