14.01.2019 3 minuty čtení

Mastercard ocenila banky za projekty v oblasti platebních karet 2018

Společnost Mastercard udělila výroční ceny za výjimečné projekty v oblasti platebních karet. Slavnostní předání cen se konalo na výroční konferenci Mastercard v pražském centru DOX+.

Společnost Mastercard udělila výroční ceny za výjimečné projekty v oblasti platebních karet. Cenu Issuer 2018 za největší absolutní nárůst objemu na vydaných platebních kartách obhájila Airbank. Ocenění Acquirer 2018 za největší absolutní narůst objemu karetních transakcí u obchodníků si stejně jako minule odnesla ČSOB. Slavnostní předání cen se konalo na výroční konferenci Mastercard v pražském centru DOX+.

„Děkuji oceněným partnerským bankám za to, že díky společnému úsilí se Česko řadí mezi přední inovátory v platbách a přispíváme ke komfortu pro klienty a k rozvoji finanční gramotnosti i celé ekonomiky. Výhodnost karetních transakcí již chápou i malé a střední podniky, oblast školství, finanční správa a města. Zároveň díky inovacím v mobilních platbách mohou zlepšovat pohodlí obsluhy i obchodníci. To mi dává jistotu, že i další roky můžeme očekávat zajímavé projekty,“ řekl generální ředitel Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš.

Seznam cen a oceněných společností za rok 2018:

OceněníSpolečnostProjektIssuer 2018AirbankNejvětší absolutní nárůst objemu na vydaných platebních kartáchAcquirer 2018ČSOBNejvětší absolutní narůst objemu karetních transakcí u obchodníkůPremium Card Issuer 2018Česká spořitelnaNejvětší absolutní narůst objemu na vydaných prémiových kartáchCommercial Card Issuer 2018Česká spořitelnaNejvětší absolutní narůst objemu na vydaných komerčních kartáchInnovations 2018Moneta Money BankDigitalizace karet do nositelné elektronikyMobile Payments 2018AirbankNejlepší vydavatel karet v kategorii mobilní platby - nejvyšší počet tokenizovaných karetMarketing Campaign 2018RaiffeisenbankNejefektivnější kampaň a nákupní event v jednom na podporu plateb kartami Mastercard - Marianne DaysPriceless Prague 2018Komerční bankaNejaktivnější banka v rámci podpory programu Priceless Prague - nejvyšší počet aktivních klientůPriceless Specials 2018Fio bankaNejvětší absolutní nárůst aktivních klientů Priceless SpecialsAdvisors Special Mention 2018UniCredit BankAktivace klientů přes inovace a věrnostní platformySpecial Mention 2018ČSOBInovativní uplatňování platebních karet ve veřejném sektoruSpecial Mention 2018ČSOBZavedení programu předplacených karet "Naše stravenka"Special Mention 2018KB SmartPayZavedení akceptace v nových segmentech - B2BSpecial Mention 2018Banka CreditasExkluzivní debetní karta Mastercard Real Gold z limitované série black&gold

Dvě ocenění dostala Česká spořitelna - jednak za největší absolutní narůst objemu na vydaných prémiových kartách a k tomu i za největší absolutní narůst objemu na vydaných komerčních kartách.

Držitelem ceny Inovations se stala Moneta Money Bank v kategorii mobilní platby za digitalizaci platebních karet do nositelné elektroniky Garmin a Fitbit. Ve stejné kategorii uspěla i Airbank jako nejlepší vydavatel karet s nejvyšším počtem tokenizovaných karet. Raiffeisenbank uspěla s nejefektivnější kampaní a nákupním eventem v jednom na podporu plateb kartami Mastercard v rámci Marianne Days.

Fio banka získala ocenění Priceless Specials za největší absolutní nárůst aktivních klientů v tomto věrnostním programu. Komerční banka se zase stala nejaktivnější bankou v rámci podpory programu Priceless Prague, když si připsala nejvyšší počet aktivních klientů.

UniCredit Bank si připsala cenu Advisors Special Mention díky úspěšné aktivaci klientů přes inovace a věrnostní platformy. Polovinu ze čtyř ocenění Special Mention si odnesla ČSOB - za inovativní uplatňování platebních karet ve veřejném sektoru a zavedení programu předplacených karet "Naše stravenka". Zbylá získala KB SmartPay za zavedení akceptace v segmentu B2B a Banka Creditas za exkluzivní zlatou limitovanou debetní kartu Mastercard Real Gold.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.