07.07.2020 4 minuty čtení

Investovali jsme na eToro. Jaké jsou naše dojmy?

Pokud se zajímáte o investování, pravděpodobně jste již zaznamenali brokera eToro. Jde o společnost založenou v roce 2006, která se postupně rozšířila po celém světě. Dnes se může pochlubit více než 10 miliony uživatelů z celého světa.

Od roku 2018 je platforma dostupná i v českém jazyce a služba tak na popularitě začala nabírat také v tuzemsku. Jaké jsou přednosti této platformy a komu bychom ji doporučili?

Skutečně moderní broker? Sociální obchodování a sdílená portfolia

Pravděpodobně největší zajímavostí na službách brokera eToro je možnost „kopírovat“ portfolia ostatních investorů. Služba eToro totiž nabízí funkci CopyTrader™, díky které mohou jednotliví investoři automaticky kopírovat portfolio úspěšných investorů v sociální obchodní platformě eToro. Aniž byste tak trávili dlouhé hodiny studováním problematiky finančních trhů a analýzami konkrétních cenných papírů, můžete investovat jako skutečný profesionál.

Ve službě si jednoduše vyberete investora, jehož portfolio a historické výsledky vám přijdou zajímavé, můžete také sledovat jeho profil podobně jako na sociální síti, abyste investora lépe poznali a chápali jeho rozhodnutí a názory.

Pokud se naopak cítíte zkušenými investory, můžete se dát na roli „influence investora“ a ve službě se stát tím, koho budou kopírovat ostatní. Úspěšní investoři s mnoha tzv. „kopírovači“ si takto mohou přijít na pravidelnou odměnu od eToro za působení v programu Popular investor.

Nabízené instrumenty

Na eToro můžete obchodovat s akciemi, kryptoměnami, komoditami, s měnovými páry (forex / devizový trh), ETF, či indexy významných akciových trhů. Nabídka je tedy poměrně široká. Výhodou je, že můžete kupovat jen části akcií a dosáhnout tak i na tituly, kde i jedna akcie má velmi vysokou hodnotu. Díky tomu (a nízkým poplatkům, viz další kapitoly naší eToro recenze) jde o platformu vhodnou i pro malé investory.

Na eToro lze nakupovat přímo reálné akcie, ETF a kryptoměny. Můžete si vybrat mezi skutečným nákupem akcií, ETF a kryptoměn nebo obchodováním těchto instrumentů prostřednictvím CFD kontraktů. Pokud budete obchodovat s těmito instrumenty přes CFD, nejste přímými vlastníky aktiv, která kupujete. Je důležité si přesně nastudovat, kdy kupujete přímo cílová aktiva a kdy je otevřen obchod skrz CFD. Současně je nutné problematice CFD přesně porozumět, než se do obchodování touto formou pustíte.

Poplatky brokera eToro

Velkou předností platformy jsou také nízké poplatky. Nejsou například účtovány žádné poplatky za nákup reálných akcií. Náklady investorů jsou „skryty“ ve spreadech, tedy rozdílem mezi nákupní a prodejní cenou aktiva, které naopak v eToro patří v porovnání s konkurencí k vyšším. Účtovány jsou také poplatky za výběry nebo za neaktivní účet.

Je služba bezpečná?

Každé investování s sebou nese určitá rizika. Samotná služba by však měla být důvěryhodná a poskytovat investorům základní jistoty. V rámci EU je obchodování regulované evropským orgánem MiFID a CySEC (Kyperská komise pro cenné papíry a burzu). Současně je tento broker registrován u ČNB, která mu působení na českém trhu dovoluje. Broker eToro splňuje základní předpoklady pro to, aby mohla být označena za důvěryhodnou.

Aplikace pro obchodování

Služba klade důraz na jednoduchost a pohodlnost investování. Nabízí proto pohodlné webové a mobilní aplikace, skrz které zvládne snadno investovat i naprostý začátečník. Založit si můžete i zkušební DEMO účet, na kterém si eToro můžete bez rizika otestovat.

Souhrn

V závěru článku vám přinášíme plusy a minusy investování přes online brokera eToro.

Klady:

+ Nízké poplatky

+ Jednoduchost obchodování,

+ Obchodní platforma je v češtině

+ Sociální aspekt platformy – možnost kopírovat zkušené investory, nebo si jako populární investor vydělávat

+ Široká nabídka finančních instrumentů

Zápory:

- Zákaznická podpora není v češtině

- Vyšší spread

#recenze #broker #etoro

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.