Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
07.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 07.07.2020: Evropa plná líných nemakačenků, USA vstávají z popela a akciové šílenství

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, zajímavý poznatek, o kterém jste možná neslyšeli - tuto neděli vyprodukovaly obnovitelné zdroje energie 79 % veškeré elektrické energie pro německou síť. Jde o nové historické maximum. Zastoupení jednotlivých segmentů bylo následující: 51 % větrná energie, 15 % solární energie, 9 % biomasa (především bioplyn) a 4 % vodní energie. Působivé, asi hodně foukalo. Úspěšný den Vám přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Tesla +13.48 % (1371.58 USD)
Tesla na úvod týdne rostla již pátý obchodní den v řadě. Investoři stále ujíždějí na výborných Q2 výsledcích. Možná až příliš... značka už je hodnotnější než Disney a Cola.

Nikola -14.46 % (48.92 USD)
Naproti tomu investoři Nikoly se svých akcií ve velkém zbavují. Zřejmě tomu napomáhají i tweety některých medvědů, z kterých zakladatel Trevor Milton není dvakrát nadšený.

-----

Burza

Pozitivní růst amerických služeb v červnu a očekávání rapidního obnovení ekonomiky v Číně včera hnalo Wall Street velmi silně vzhůru. Všechny tři hlavní akciové indexy přidaly více než jeden a půl procenta, Nasaq dokonce přes 2,2 %. Optimisté nadále nakupují.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„V čem udělala Evropa fatální chybu? Zejména nezachytila nástup IT v 80. a 90. letech. Tehdy se v USA rodili a rostli dnešní šampioni žebříčku, firmy a značky jako Microsoft, Apple, Google či Amazon. Evropa žádné takové šampiony nemá, neboť od 70. let minulého století postupně leniví.“

Ekonom Lukáš Kovanda si položil otázku, proč se v žebříčku nejhodnotnějších firem světa objevuje stále méně firem z Evropy. Odpověď je nasnadě - lenivíme, společenská vrstva "nemakačenků" se díky sociálnímu státu rozrůstá a zaspali jsme IT revoluci.

-----

Číslo dne

57,1

Americký index aktivity ve zpracovatelském průmyslu (ISM) v červnu vyrostl na hodnotu 57,1, což je téměř návrat k před-pandemické úrovni, nejvyšší výsledek od února a velký skok oproti květnovým 45,4 bodům. Investoři na COVID rychle zapomínají.

-----

Bleskově

 Pivovar Lobkowicz, který vlastní čínská skupina Citic Europe Holdings, zastavil produkci piva. Za ukončením produkce s největší pravděpodobností stojí finanční problémy spojené s opatřeními proti COVID-19. 

Uber konečně našel náhradu za Grubhub. Místo něj kupuje jiného rozvozce jídla - za společnost Postmates dle nově uzavřené akviziční dohody zaplatí 2,65 miliardy dolarů. Startup se zařadí vedle služby Uber Eats, kterou by měl v USA výrazně posílit.

▶ Čínský juan včera v páru vůči americkému dolaru zažil nejlepší obchodní den od loňského prosince. Sázky spekulantů na rychlou ekonomickou obnovu Číny vyhnali tamní blue-chip index nejvýše za 5 let. Cena uzavřela na 7,015 juanech za dolar.

▶ Včerejšek byl dnem nových maxim tech-akcií. Akcie Amazonu poprvé v historii překonaly 3000 $ a valuace přeskočila 1,5 bilionu dolarů. Nová maxima slavili i Netflix, Tesla (viz. výše), Square, PayPal, Nvidia, Zoom, Peloton, Lowe's, Clorox či Teladoc.
 

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty