15.04.2019 2 minuty čtení

Sázka na Tigera Woodse se Nike vyplácí, svým vítězstvím mu vydělal další miliony dolarů

Ať už se jednalo o velmi těžký rok 2009 nebo o problémy v roce 2017, oděvní gigant Nike na Tigera Woodse nikdy nezanevřel. A vyplatilo se, Tiger Woods vyhrál o víkendu po více než 10 letech největší golfový turnaj na světě, Masters v americké Augustě a Nike na tom pěkně vydělá.

Jen několik hodin po skončení fantastického turnaje se fanoušci marně snažili sehnat oblečení se značkou Tigera Woodse – na stránkách Nike bylo jednoduše vyprodáno. Tigermánie, na kterou jsme byli zvyklí na přelomu milénia, se vrátila.

Málokdo by přitom něco takového čekal. Mnozí považovali za Tigerův definitivní konec rok 2009, kdy se na něj provalila nevěra a zhroutilo se mu manželství. Mnoho značek v čele s AT&T nebo Accenture se k němu obrátilo zády. Nikoli však Nike, ten si stál za svým, že legendární golfista si zaslouží druhou šanci a nadále ho podporoval.

I když se na green dokázal vrátit, jeho výkony už nebyly takové, jako dřív. A když pak v roce 2017 skončil ve vazbě kvůli řízení pod vlivem, vypadalo to na tečku za legendární kariérou. Přesto i tehdy Nike vytrval. A vyplatilo se mu to.

„Nike byl vždycky o ikonických sportovcích. Zákazníky nezajímá z čeho je jejich oblečení vyrobeno, ale co představuje. Sportovní značky musí v tomto směru myslet v dlouhodobém horizontu a to spojení s Tigerem Woodsem jednoznačně představuje,“ řekl serveru CNBC marketingový expert Allen Adamson.

Nedlouho po skončení turnaje v Augustě postoval Nike na sociální sítě krátké video, ve kterém poukazoval na to, že i ve 43 letech si člověk může jít za svým snem stejně, jako když mu byly 3 roky, zakončené klasickým Just do it.

Podle průzkumu společnosti Apex Marketing mělo zviditelnění Nike v rámci turnaje hodnotu více než 22 milionů dolarů. Ikonické logo firmy Phila Knighta bylo vidět v podstatě při kterémkoli záběru na Woodse, jelikož ho má na kšiltovce, tričku, kalhotách i botách.

Pro legendárního golfistu do byl celkově patnáctý vyhraný major turnaj a na doposud vedoucího Jacka Nicklause už tak ztrácí jen tři vítězství. Fanoušci začali opět věřit, že by ho mohl dokázat překonat a můžeme tak očekávat novou vlnu Tigermánie. A Nike na tom pěkně vydělá.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.